2024. április 16, kedd - Csongor

2020. Szeptember 28. 08:24, hétfő | Helyi
Forrás: dovase.hu

Csillogó érmek – értékes helyezések

Hosszú évek kihagyása után ismét Tatabányán a felújított és nemrég átadott Grosics Gyula Stadionban rendezték az Országos Újonc és Serdülő Bajnokságot.

Idén e verseny volt egyúttal az Atlétikai Serdülő Magyar Liga verseny döntője is, a korosztályos bajnokság 1-3. helyezettjei a ligában is a megfelelő helyen végeztek.
A háromnapos rendezvény számos remek eredményt hozott, s ehhez Tolna megye – Tamási, Szekszárd, Dombóvár – atlétái is jelentősen hozzájárultak.

Városunkat 14 versenyző képviselte – nagyszerűen:

Az Újonc lányok mezőnyében SZŐKE HÉDI távolugrásban kerek 500 cm-es új egyéni csúcsával a 4.helyen végzett a bombaerős mezőnyben, ötösugrásban 8. és 80 m síkfutásban a 10. lett. OZORAI ZSÓKA 2000 m síkfutásban a 3.helyen, 1000 m-es akadályfutásban pedig 3:19,45 mp-es egyéni csúccsal a 2. helyen végzett. Nagyon taktikus, szép versenyzéssel, kisebb sérüléssel bajlódva szerezte meg második érmét.

A serdülő lányok közül ZEMÁN ZÓRA a februári fedettpályás bajnokság két 4. helye után, most a rá jellemző rendkívüli küzdőszellemmel 1500 m-en 2.lett, 800 m-en pedig új egyéni csúccsal(2:18,69) 3. helyen ért célba. Szalay Zóra peches OB-t tudhat maga mögött: 1500 m akadályon végig az élmezőnnyel futva, az utolsó körben bukott, – de akarat erejét mutatja, hogy felállt, s fájós lábbal is a 4. helyen célba ért. Sajnos másnap a 3000 m-en e sérülése miatt már nem tudott elindulni…. Akadályfutásban Esküdt Luca a 8. lett, a fiúk ugyanezen számában és 3000 m-en is, Szalay Máté 8. helyen futott be, egyéni csúcsokkal.

​Egyéni csúcsokat és idei legjobb eredményeket produkáltak a többiek is:
Stieb Kornélia 800 m: 11. – 2:18,58mp és 1500 m: 15. — 5:19,04mp
Sipos Zsanett 800 m: 22. – 2:38,62mp és 1500 m: 24. — 5:41,40mp
Nyisztor Luca 800 m: 24. – 2:39,11mp és 1500 m: 18. — 5:29,72mp
Porcsa Tamás 800 m: 28. – 2:40,07mp és 1500 m: 16. — 5:18,01mp valamint
Sarkadi Dorka 300 m: 24. — 45,40mp; 300 m gátfutásban: 22. — 53,33 mp és ötös ugrás: 18. — 14,90 m
Nyers Ramóna 300 m: 22. — 44,93mp; 300 m gátfutásban: 19. — 51,99mp és ötös ugrás: 25. — 14,28 m
Horváth Hanna gerelyhajításban 13. – 24,35 cm-el.
Éva Viktória peches 100 m-es futása (13:52mp — az indítóbíró rutintalansága miatt) éppen csak lemaradt a „B” döntőről, másnap pedig távolugrásban mindössze 3 cm választotta el a döntőtől (487cm). Vikit ismerve nagyon elszántan fog felkészülni a további megmérettetésekre.

eredmények

Versenyzőket Tarr Imre ÉS Fazekas Gáspár készítette fel.

Nagyon magas színvonalú, sok indulós bajnokságon vagyunk túl, s a helyezésekért, érmekért való küzdelem fokozódik!