Hírek
2025. Június 13. 08:15, péntek |
Helyi
Forrás: MTI
Támogatásokat és intézkedéseket jelentett be a Dombóvári Gazdakör agrárfórumán Hubai Imre
Eredményes agrárium nélkül nincs sikeres vidék, nincs biztonságos élelmiszer-ellátás és nincs élhető nagyváros sem.
Ezért a kormány az ágazat szereplőire, különösen a gazdákra stratégiai partnerként tekint, akik számára nagy számban állnak rendelkezésre a versenyképességüket és a jövedelembiztonságukat, valamint a mindennapi életüket könnyebbé tévő pályázati lehetőségek - mondta az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára a Dombóvári Gazdakör idei első agrárfórumán.
Hubai Imre a tárca által az MTI-hez szerda este eljuttatott közlemény szerint hangsúlyozta, hogy a fogyasztók biztonságos magyar élelmiszerrel való ellátásához, a piacra jutáshoz és a versenyképesség növeléséhez jelentős segítséget nyújtanak a közös agrárpolitikában rejlő támogatások.
A kifizetések előfeltétele az azoknak való szigorú megfelelés, azonban megéri áldozni a pályázatokra, ugyanis az ezekből finanszírozott fejlesztések a sikeres gazdálkodás alapjait teremtik meg - emelte ki az államtitkár, aki hozzátette, hogy
sok más mellett ezek a támogatási források is veszélybe kerülnének, ha az Európai Unióhoz egy arra felkészületlen ország, Ukrajna csatlakozna.
Hubai Imre szerint 2022-ben már megtapasztaltuk, hogy milyen az ellenőrizetlen, kétes minőségű gabona behozatalával járó piacvesztés és a GMO-semlegességünk elvesztésének fenyegetettsége.
Emellett az agráriumra leselkedő legnagyobb kockázatot ma az aszály jelenti.
A korábbi folyószabályozások miatt kialakult gyorsított vízelvezetés, a klímaváltozás okozta csapadékhiány és a kialakult aszályhelyzet elengedhetetlenné tette a vízgazdálkodási gyakorlat felülvizsgálását és a tájban tárolt vízkészlet növelését - közölte.
Felidézte, hogy a kormány még május elején lépett a megoldás érdekében, létrehozta az Aszályvédelmi Operatív Törzset, aszályveszélyhelyzetet hirdetett, és folyamatban van az aszályvédelmi akcióterv végrehajtása.
Ennek elemeire, a csatornák rendbetételére, valamint velük együtt a tavak és holtágak tárolókapacitásának maximális feltöltésére, a mintegy 150-200 millió köbméterrel több felszíni víz visszatartására szolgáló, azonnali intézkedésekre a kormány 4,7 milliárd forint pluszforrást csoportosított át.
Ezen felül a kormány átvállalta a gazdáktól az idén fizetendő mezőgazdasági vízszolgáltatási díjakat, melynek fedezetét, 8,122 milliárd forintot a 2025. évi központi költségvetés biztosítja, és még az idén megvalósítható beruházásokhoz további 10,2 milliárd forintot rendelt.
Mindezeknek köszönhetően a gazdák könnyebben és kedvezőbb feltételekkel juthatnak vízhez, aminek már rövidtávon is nagy hozzáadott értéke van - ismertette a közlemény szerint az államtitkár.
(MTI)
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 11. 08:36, kedd | Helyi
Karbantartás miatt tervezett áramszünet lesz Dombóváron 2025. november 12-13-14-én.
Karbantartás miatt 2025. november 12-13-14-én az alábbi utcákban lesz áramszünet Dombóváron az E.ON tájékoztatása szerint:
2025. November 10. 16:27, hétfő | Helyi
Az V. Vármegyei Vadászest vendége volt Bodó Imre
November 6-án a Tolna Vármegyei Vadászkamara vendége volt Bodó Imre múzeumalapító, helytörténész, aki a 125 éve született és 55 éve elhunyt Fekete István íróra emlékezve tartott előadást a mintegy 40 vadásznak.
2025. November 09. 00:00, vasárnap | Helyi
Rácsok mögött a dombóvári drogdíler
A 38 éves férfi csaknem két éve árulta rendszeresen a drogot a városban. A házkutatás során készült videó a cikk végén található linkre kattintva tekinthető meg.
2025. November 06. 15:00, csütörtök | Helyi
Országos elismerést kapott a Dombóvári Szivárvány Óvoda
A Dombóvári Szivárvány Óvoda „A legszebb konyhakertek – Magyarország legszebb konyhakertjei” Magyar Örökség Díjas program keretében országos elismerésben részesült.

