Városlista
2026. március 29, vasárnap - Auguszta, Bertold

Hírek

2022. Június 13. 09:09, hétfő | Helyi

A hónap műtárgya - Fekete István Múzeum

A hónap műtárgya - Fekete István Múzeum

Júniusban Fekete István író Végtelen út című regényének a kéziratát ajánlom szíves figyelmükbe.

A kézirat 1947 őszén íródott. A Végtelen út egy nemzedékregény. Egy francia fiatalember családjának története a francia forradalomtól egészen a magyar szabadságharc kezdetéig. Első részét izgalmas menekülés, fordulatos kalandsorozat, szerelmek stb. színesítik. A második rész inkább a családregényeket idézi.

A francia ősöket is számon tartó Fekete Istvánnak felmenői között valóban volt egy francia fiatalember, aki a forradalom idején menekült Magyarországra.

A kötet a kézirat gépelt változatát is tartalmazza.

Bodó Imre

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 27. 10:24, péntek | Helyi

Mindenük elégett Kaposszekcsőn, segítségre szorul a kétgyermekes anya

Egyedülálló anya két gyermekével segítségre szorul, mert bérlakásuk kiégett Kaposszekcső Liget lakótelepen. Lakhatásukat segíti az önkormányzat, de ruháik, használati eszközeik teljesen megsemmisültek,

2026. Március 26. 14:23, csütörtök | Helyi

Körözött férfit fogtak el Dombóváron

A rendőrök egy gyanúsan viselkedő férfira lettek figyelmesek, aki a szolgálati autó láttán menekülni kezdett.

2026. Március 25. 09:40, szerda | Helyi

Színes tavaszi programokkal vár Dombóvár áprilisban

A Republic ünnepi koncertjével kezdődnek az áprilisi programok Dombóváron a várossá avatás 56. évfordulója alkalmából.

2026. Március 23. 10:19, hétfő | Helyi

Nem adott elsőbbséget a sofőr Attalában, súlyosan megsérült

Március 20-án, pénteken, röviddel öt óra után Attalán történt egy személyi sérüléssel járó baleset.