Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2023. Április 05. 09:16, szerda | Belföld
Forrás: Idokep.hu

A második legenyhébb telünk volt 1901 óta

A második legenyhébb telünk volt 1901 óta

Csak a 2006/2007-es tél volt enyhébb a mostaninál a mérések rendszeres kezdete óta.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai alapján a mérések rendszeres kezdete, azaz 1901 óta a 2022/2023-as tél volt a második legenyhébb tél - írja az Időkép.hu.

Ennél csak a 2006/2007-es tél bizonyult enyhébbnek. Mindhárom téli hónap középhőmérséklete magasabb volt az 1991-2020-as átlaghoz képest, január országos átlagban 4,5 fokos pozitív anomáliával zárt.

Nem csak enyhe, csapadékos is volt a tél, különösen a január, mely 1901 óta a legcsapadékosabb januárnak bizonyult. Összességében a kilencedik legcsapadékosabb telet hagytuk magunk mögött. A sok csapadék viszont a rendkívül aszályos nyár után jól jött, a talajok a legtöbb helyen feltöltődtek, megszűnt az aszály.

Fotó: Illusztráció - Internet

Címkék: időjárás, tél

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól