Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2013. Július 24. 13:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

A MÁV vizet oszt és fokozza a pályafelügyeletet

A MÁV vizet oszt és fokozza a pályafelügyeletet

A nagyobb pályaudvarokon a MÁV vizet oszt az utasoknak a hőség miatt, és szükség esetén fokozott pályafelügyeletet vezet be - közölte a vasúttársaság szerdán az MTI-vel.

A MÁV délelőtt 10 órakor a budapesti úgynevezett fejpályaudvarokon és a tizenkét nagyobb vidéki állomáson kezdte meg a vízosztást. Először a budapesti Keleti, Nyugati és Déli pályaudvaron lehetett átvenni az ingyenes literes ásványvizet, majd fokozatosan bekapcsolódott a miskolci, a szegedi, a békéscsabai, a celldömölki, a zalaegerszegi, a győri, a veszprémi, a debreceni, a pécsi, a szolnoki, a nagykanizsai és a nyíregyházi állomás.
A MÁV-Start azt javasolja az utasoknak, hogy elegendő mennyiségű ivóvízzel vagy folyadékkal kezdjék meg utazásukat. A vasúttársaság a kedvelt nyaraló- és kirándulóhelyekre légkondicionált InterCity kocsikat közlekedtet.
A szakemberek folyamatosan ellenőrzik a sínszálak hőmérsékletét a kritikus pontokon, ha az eléri vagy meghaladja a 45 Celsius-fokot, a MÁV fokozott pályafelügyeletet vezet be. Ha pályadeformáció jelei mutatkoznak, akkor a biztonságos vonatközlekedtetés érdekében sebességkorlátozást vezetnek be. Hozzátették, hogy a felsővezetékek a nagy meleg hatására megnyúlnak, emiatt felsővezeték-szakadás, áramszedőtörés, sérülés előfordulhat a nagy melegben.
A szabadban dolgozó vasutasok számára folyamatosan biztosítják a törvényben előírt munkavédelmi és munkabiztonsági feltételeket, ők megfelelő védőfelszerelést, ásványvizet és óránként 10-15 perc pihenőidőt kapnak.

Címkék: hőség, közlekedés, máv

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.

2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -

2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában

Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt