Városlista
2026. március 10, kedd - Ildikó

Hírek

2021. Március 18. 17:00, csütörtök | Helyi
Forrás: Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság

A passzív biztonsági eszközök használatát ellenőrizték a Tolna megyei rendőrök

A passzív biztonsági eszközök használatát ellenőrizték a Tolna megyei rendőrök

A európai szintű fokozott ellenőrzés során 120 szabályszegővel szemben intézkedtek.

Az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (ROADPOL) 2021. évi ellenőrzési terve alapján az európai kampány keretében ezúttal a passzív biztonsági eszközök – a biztonsági öv, a gyermekbiztonsági rendszerek és a bukósisak – használatát ellenőrizte március 8-14. között.

Az akcióban részt vettek a Tolna megyei rendőrök is, akik több napon át ellenőrizték a járműveket. Munkatársaink összesen 120 olyan közlekedővel szemben intézkedtek, akik nem használták a passzív biztonsági eszközöket, így a biztonsági övet, a gyermekbiztonsági rendszert vagy éppen a bukósisakot. Az ellenőrzések alkalmával összesen 91 olyan járművezető volt, aki nem kapcsolta be a biztonsági övét indulás előtt. Az utasok közül 26-an voltak, akik biztonsági övüket nem használták. A gyermekbiztonsági rendszert három esetben nem tették be az autókba. Olyan sofőrrel nem intézkedtek munkatársaink, akik bukósisak nélkül közlekedtek.

Kérjük a közlekedésben résztvevőket, hogy mindig tartsák be a közúti szabályokat, a biztonsági öv, a gyermekbiztonsági rendszer, valamint a segédmotorosoknál és motorkerékpárosoknál a bukósisak megfelelő használatát! Ne sodorják veszélybe magukat és a többi közlekedőt azzal, hogy a passzív biztonsági eszközöket nem használják!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 04. 16:45, szerda | Helyi

Az Őszikék Idősek Klubja szeretettel várja a dombóvári időseket

Gondolkodást serkentő foglalkozásokon, memóriát fejlesztő programokon lehet részt venni a Dombóvár, Szabadság u. 8. alatti idősek klubjában.

2026. Március 03. 09:00, kedd | Helyi

Pálinka- és Borversenyt tartottak Nakon

Nak Község Önkormányzata az idei évben is megszervezte a hagyományossá vált pálinkaversenyét. Pár év kihagyás után pedig borversenyt is tartottak a településen.

2026. Március 02. 15:30, hétfő | Helyi

Teljeskörűen felújítják a dombóvári rendelőintézetet

Teljeskörűen felújítják a dombóvári Szent Lukács Kórházhoz tartozó rendelőintézetet, és elkezdődik az új mentőállomás építése a városban