Városlista
2025. július 18, péntek - Frigyes

Hírek

2023. Április 09. 22:40, vasárnap | Helyi
Forrás: MTI, Fotó: Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság Facebook oldala

Átadták az Aranypánt-díjat

Átadták az Aranypánt-díjat

A nyertes Kovács Richárd jelenleg a Dombóvári Rendőrkapitányság közlekedésrendészeti alosztályán dolgozik főhadnagyként.

Kovács Richárd kapta idén az év hétköznapi roma hősének járó Aranypánt-díjat - közölte a Roma Sajtóközpont szombaton az MTI-vel.

Tíz jelöltre lehetett szavazni az idei megméretésen.
A nyertes Kovács Richárd jelenleg a Dombóvári Rendőrkapitányság közlekedésrendészeti alosztályán dolgozik főhadnagyként. A Tudományos Diákkörön Etnikai profilalkotás a rendőri intézkedések során című dolgozatával különdíjat érdemelt ki. Többször nyerte el a testépítésért járó Mr. Zsaru címet, és több éremmel tért haza az Egyesült Államokban megrendezett World Police and Fire Games-ről is.

Jelenleg a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának romológia szakán tanul, mellette a Pécsi Tudományegyetem Állam és Jogtudományi Karán joghallgató, a tervek szerint jövőre szerzi meg a doktori címet. Kutatási területe a mélyszegénység és a rendészet-szociológia.

A gyerekeknek azt szeretné megmutatni, hogy kitartással, sporttal és tanulással milyen eredményeket lehet elérni.

A korábbi kampányokban betöltött fontos szerepük miatt posztumusz Aranypánt-emlékdíjban részesült a Budapest Jazz Klubban tartott díjátadó gálán Mundér Gusztáv és Setét Jenő - írták.

1971-ben e napon ült össze az első Roma Világkongresszus, ennek tiszteletére április 8-át később Nemzetközi Roma Nappá nyilvánította az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ).

Magyarországon ekkor adja át a Roma Sajtóközpont - idén az 1 Magyarország Kezdeményezéssel együttműködve - a 2015-ben alapított, az év hétköznapi roma hősének járó Aranypánt díjat. A koronavírus-járvány miatt utoljára 2019-ben átadott, idén hatodik alkalommal meghirdetett elismerés célja, hogy évről-évre olyan embereket mutasson be a nagyközönségnek, akik foglalkozásuk révén elismerést vívtak ki a környezetükben, és emellett önazonos romaként élik mindennapjaikat.

Az aranypánt kifejezés is a romák többségének kettős identitását szimbolizálja - írták a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 17. 09:00, csütörtök | Helyi

A BestByte Dombóvár legújabb ajánlata

Vidd haza most, fizess 3 hónap múlva!

2025. Július 15. 16:26, kedd | Helyi

Júliusban hétköznapokon vár mindenkit a dombóvári uszoda

A Farkas Attila Uszoda szabadúszásra július 31-ig minden hétköznap 06:00–14:30 és 17:00–21:00 óráig látogatható.

2025. Július 14. 14:11, hétfő | Helyi

Tizenkét éve kutatják a Gólyavár romjait

A kutatásokat folytatják: idén az északi épületszárny részletes feltárása, a vár előterében állt településrész vizsgálata és a váruradalom területének feltérképezése van napirenden.

2025. Július 11. 09:24, péntek | Helyi

Dombóváron keletkezett a legtöbb lakástűz az első félévben Tolnában

Vármegyénkben 2025 első félévében 73 lakóépület gyulladt ki, 13 százalékkal kevesebb, mint 2024 első hat hónapjában.