Városlista
2026. március 9, hétfő - Franciska

Hírek

2020. Augusztus 06. 08:07, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az eső miatt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat az Alföldön

Az eső miatt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat az Alföldön

Csütörtöktől megszűnik a tűzgyújtási tilalom az Alföldön, mert az elmúlt 24 órában lehullott csapadéknak köszönhetően csökkent a tűzveszély az erdőkben és a mezőgazdasági területeken

- közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint a tűzgyújtási tilalom visszavonása Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád és Jász-Nagykun-Szolnok megyét érinti.

Felhívták ugyanakkor a figyelmet arra, hogy továbbra is körültekintően kell eljárni, hiszen Magyarországon az erdőtüzek 99 százalékát emberi mulasztás okozza.

Erdőterületen - a tűzgyújtási tilalom visszavonása után is - csak szélcsendes időszakban, a kijelölt és kiépített tűzrakóhelyen szabad tüzet rakni, úgy, hogy az a környezetre veszélyt ne jelentsen. A tűz őrzéséről és eloltásáról, a tűzvédelmi szabályok betartásáról a tűz gyújtója minden esetben köteles gondoskodni - tették hozzá.

A tűzgyújtási szabályokról a www.erdotuz.hu és a www.katasztrofavedelem.hu honlapon tájékozódhatnak az érdeklődők - írta a Nébih.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.

2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot

A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.

2026. Március 09. 10:00, hétfő | Belföld

Iráni konfliktus - Szijjártó Péter: 76 utassal a fedélzetén landolt a mai mentesítő járatunk Budapesten

Hetvenhat utassal a fedélzetén landolt \"a mai mentesítő járatunk Budapesten\" - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap este a Facebook-oldalán.

2026. Március 09. 07:31, hétfő | Belföld

Két független jelöltet győzött le a Fidesz Kazincbarcikán

Orbán Viktor a Tisza felett aratott hatalmas győzelemről ír közösségi oldalán.