Hírek
2022. Május 04. 08:24, szerda |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, Fotó: BM OKF
„Az év tűzoltója” miniszteri díjat kapott Várai Tamás Zoltán
Tolna megyei tűzoltó is részesült elismerésben a tárcaünnepségen.
Április huszonnyolcadikán a Belügyminisztériumban – a hagyományoknak megfelelően – összevonva emlékeztek meg Szent Györgynek, a rendőrség, és Szent Flóriánnak, a tűzoltók és a tüzes mesterségek védőszentjének napjáról. A rendezvényen a katasztrófavédelem tizenöt tagja vehetett át valamilyen elismerést.
Az ünnepségen Papp Károly belbiztonsági államtitkár köszöntötte a kitüntetetteket, majd értékelte a rendőri és katasztrófavédelmi szervek munkáját. Beszédében megemlékezett az elmúlt évek kiemelt rendvédelmi feladatairól, az azok során nyújtott példás helytállásról, így különösen az új típusú koronavírus-fertőzés okozta helyzet kezelésében és az orosz-ukrán háborús konfliktus miatti menekültválságban történő közreműködésről.
Dr. Pintér Sándor, Magyarország belügyminisztere kimagasló szolgálati tevékenysége elismeréséül A Tűzoltóság Napja alkalmából „Az év tűzoltója” miniszteri díjat adományozta, egyben jutalomban részesítette Hallai Zsolt Péter tű. alezredest, a Csongrád-Csanád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Igazgatóhelyettesi Szervezet Megyei Főfelügyelőség tűzoltósági főfelügyelőjét, Lóránt Norbert c. tű. törzszászlóst, a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Zalaegerszegi Katasztrófavédelmi Kirendeltség Zalaegerszegi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság szerparancsnokát és Várai Tamás Zoltán c. tű. zászlóst, a Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Dombóvári Katasztrófavédelmi Kirendeltség Dombóvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság szerparancsnokát.
A Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság és a Dombóvári Katasztrófavédelmi Kirendeltség ezúton fejezi ki gratulációját Várai Tamásnak és kíván sok erőt, jó egészséget további szakmai pályájához.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 26. 14:23, csütörtök | Helyi
Körözött férfit fogtak el Dombóváron
A rendőrök egy gyanúsan viselkedő férfira lettek figyelmesek, aki a szolgálati autó láttán menekülni kezdett.
2026. Március 25. 09:40, szerda | Helyi
Színes tavaszi programokkal vár Dombóvár áprilisban
A Republic ünnepi koncertjével kezdődnek az áprilisi programok Dombóváron a várossá avatás 56. évfordulója alkalmából.
2026. Március 23. 10:19, hétfő | Helyi
Nem adott elsőbbséget a sofőr Attalában, súlyosan megsérült
Március 20-án, pénteken, röviddel öt óra után Attalán történt egy személyi sérüléssel járó baleset.
2026. Március 20. 15:00, péntek | Helyi
Négy rolleres szenvedett balesetet Tolna vármegyében
A jó idő beköszöntével egyre több e-rollerrel közlekedőt látni az utakon. Tolna vármegyében is ez a helyzet, azonban sajnálatos módon sokan nem elég elővigyázatosak, amikor elektromobilitási eszközökre pattannak.

