Hírek
2022. Június 10. 17:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Az otthonfelújítási támogatás összege meghaladta a 260 milliárdot

Meghaladta a 260 milliárd forintot az otthonfelújítási támogatás összege a Magyar Államkincstár adatai szerint - írta Varga Mihály pénzügyminiszter a Facebook-oldalára felkerült posztban pénteken.
Kiemelte: a program egyre népszerűbb, már 150 ezer család kapott támogatást, heti 3 ezer új igénylés érkezik.
A kormány célja, hogy a háború és a brüsszeli szankciók hatásai ellenére is megvédje a családtámogatásokat - tette hozzá a megjegyzések felületén.
Emlékeztetett arra, hogy a jövő évi költségvetésben 450 milliárd forinttal növelik a családtámogatásokra szánt összeget, amely így eléri a 3200 milliárd forintot.
Az Európai Unióban Magyarország fordítja a legtöbbet családtámogatásokra a bruttó hazai termék arányában - húzta alá.
Az otthonfelújítási támogatás keretében az állam maximum 3 millió forinttal járul hozzá a házak, lakások felújításához a gyermeket nevelő családok esetében idén december 31-ig.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 15. 07:50, hétfő | Belföld
Megújul a fonyódi kikötő
2025. Szeptember 15. 07:49, hétfő | Belföld
Varga-Bajusz Veronika: óriási sikert értek el a magyar fiatalok a szakképzési Európa-bajnokságon
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.