Hírek
2016. Május 27. 08:19, péntek |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófvédelmi Igazgatóság
Baleset Dombóvár központjában
Szerencsére csak egy baleset-megelőzési bemutató részeként történt baleset május 26-án kora délután Dombóváron a Dombó Pál utca és a Szent István tér kereszteződésében.
A bemutatóval az volt a résztvevő szervezetek célja, hogy felhívja a fiatalok figyelmét a tudatmódosító szerek használatának veszélyeire, illetve ezen szerek hatása alatt bekövetkező cselekedetek, balesetek következményeire, arra, hogy egy rossz döntés akár az életükbe is kerülhet.
A gyakorlat során egy diszkóbalesetet szimuláltak azok a szervezetek, akik éles helyzetben is együttműködnek a kárfelszámolás során. A bemutató résztvevői így betekintést kaphattak abba a munkába is, amelyet a tűzoltók, a rendőrség, a mentősök a balesetek helyszínén végeznek.
A rendezvény másik célja hangsúlyozni a stroke-nak, mint hirtelen fellépő állapotnak a jelentőségét. Ennek érdekében a városi művelődési házban dr. Tusa Csaba, dr. Szigeti József és dr. Varga Csaba beszélgetett a betegség megelőzési lehetőségeiről, tüneteiről, felismeréséről, és az időben történő kezelésének fontosságáról.
A képzelt balesti szituáció szerint az egyik autó sofőrje autóvezetés közben stroke-ot kapott, ezért megállt a forgalmi sávban, a felesége kisegítette az autóból, a járműtől távolabb leültette, majd mentőt hívott hozzá. Mindeközben a diszkóból útnak indult, tudatmódosító szerek hatása alatt álló fiatalok a forgalmi sáv közepén álló autóba rohantak, és közben egy motorost is elsodortak. A balesetben négyen sérültek meg súlyosan, hármat a tűzoltóknak kellett kivágniuk a roncsokból. A diszkóból elinduló fiatalok egyikén azonban már nem lehetett segíteni, ő a helyszínen életét vesztette.
A szimuláció narrátora dr. Varga Csaba sürgősségi szakorvos volt, aki amellett, hogy a kárfelszámolás menetét ismertette, felhívta a jelen lévő fiatalok figyelmét a tudatmódosító szerek veszélyeire. Dr. Varga Csaba elmondta, hogy ezeknek a szereknek a veszélye leginkább abban rejlik, hogy nem ismerjük az összetevőiket, és hogy azok együttesen milyen hatással vannak a szervezetünkre. Annyi azonban bizonyos, hogy a reakcióidőt csökkentik és a józan ítélőképességünket is negatívan befolyásolják.
A bemutató végén a balesetben elhunyt fiatal lányt a temetkezési vállalat furgonja elszállította a helyszínről, közben a hangszórókból az utolsó szavai szóltak: „ne higgyétek, hogy ti kivételek vagytok”.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 19. 18:00, péntek | Helyi
Fekete István Emléknapot rendeztek Bakócán
A helyi önkormányzat és a Bakócáért Egyesület az idén is megszervezte az immár hagyományossá vált emléknapot, amelyet Fekete István író és Piller Edith házasságkötésének időpontjához közeli szombaton tartottak meg.
2025. December 19. 09:00, péntek | Helyi
Dombóvár díszpolgára, Fenyvesi Béla december 12-én ünnepelte 70. születésnapját
Ez alkalomból egy nappal később a művelődési ház a családdal együttműködve meglepetés programmal várta az ünnepeltet és az érdeklődő dombóváriakat.
2025. December 18. 19:00, csütörtök | Helyi
A kiváló ifjú sportolókat díjazták Dombóváron
A Sportgála rendezvény keretében ünnepélyesen átadták a Dombóvár Élsportolója elismeréseket.
2025. December 18. 15:10, csütörtök | Helyi
Gelencsérné Dr. Bakó Márta Apáczai Csere János-díjat vehetett át
A felsőoktatás és a pedagógiatudomány területén végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként állami kitüntetésben részesült Dombóvárról Gelencsérné Dr. Bakó Márta













