Városlista
2025. szeptember 14, vasárnap - Szeréna

Hírek

2019. Január 30. 13:33, szerda | Belföld
Forrás: mti

Elfajult a Felelsz vagy mersz játék Tatabányán

Elfajult a Felelsz vagy mersz játék Tatabányán

Mintegy 190 ezer forint kárt okozott két fiú Tatabányán a Felelsz vagy mersz játék közben.

A Tatabányai Járási és Nyomozó Ügyészség kisebb kárt okozó rongálás vétsége miatt emelt vádat azzal a 15 éves fiúval szemben, aki gyermekkorú barátjával együtt rongálta meg az egyik iskola tetején található elemeket – közölte a megyei ügyészség.
A fiú a 12 éves barátjával 2018. július 2-án az egyik tatabányai általános iskola környékén „felelsz vagy mersz” játékot játszott. Ennek során a fiatalkorú a játék „mersz” részeként azt vállalta, hogy a barátja által kérteket teljesíti. A fiú azt kérte a vádlottól, hogy az iskola tetőszerkezetére másszon fel, és onnan törje le a szellőző elemeket.

A vádlott ezt követően a társával együtt az iskola épületének tornatermi részénél lévő biztonsági létrán a tetőre felmászott, ahol 4 ejtővezeték szellőző sisakot, 13 pára- és salakszellőzőt, valamint 10 páraszellőző-kupakot közösen lerugdaltak, a tetőszellőztető műanyag csöveket kitörték. A feladat teljesítését követően a vádlott a gyermekkorú társát a „felelsz vagy mersz” játék részeként arra kérte, hogy a tetőn elhelyezett villámhárító betontartó köveit dobálja le, valamint a villámhárítót törje le, aki ennek eleget tett.

A fiatalok a rongálással majd 190 ezer forint kárt okoztak.

Az ügyészség a fiatalkorú elkövetővel szemben intézkedésként próbára bocsátást, illetve pártfogó felügyelet elrendelését indítványozta. A fiú büntetőjogi felelősségéről a Tatabányai Járásbíróság fog dönteni. A gyermekkorú elkövető nem büntethető.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld

Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025

Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.

2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld

Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében

Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.

2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen

A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen

2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld

Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály

A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.