Városlista
2025. október 18, szombat - Lukács

Hírek

2017. Március 01. 15:32, szerda | Helyi
Forrás: www.facebook.com/dombomedia.hu

Emlékkiállítás nyílt Gulyás József tiszteletére

Emlékkiállítás nyílt Gulyás József tiszteletére

A tavaly elhunyt dombóvári festő családtagjai, rokonai, barátai, munkatársai és tisztelői gyűltek össze a Tinódi Ház Majoros Termében február 24-én,

ahol Takács Istvánné helytörténész méltatta a végtelenül szerény mester életét és gazdag munkásságát.

Takács Istvánné többek között elmondta, hogy Gulyás Józsefre már az újdombóvári Elemi Népiskolában felfigyeltek akkori tanárai. Rajzolás iránti szenvedélye nem hagyta el később sem. A helytörténész szerint a most kiállított képei a realizmusról árulkodnak. A művész azt festette meg, amit látott, amit érzékelt - a gyökereket, a gyermekkort is tisztelhetjük ezekben az alkotásokban.

A művész első önálló kiállítása 1958-ban a Koronában volt, melynek sikere után hosszú ideig nem volt több tárlata, majd Bodó Imre helytörténész segítségével csak 2000-ben láthattuk újra a művész képeit a második kiállításán. Ugyanebben az évben Máté László tanár nyitotta meg a harmadik tárlatát.

Bodó Imre a megnyitón elmondta: Gulyás Józsefet 1984-ben ismerte meg, de egészen 1999-ig nem tudott arról, hogy festészettel is foglalkozik. Fekete István portréját is a festőnek köszönheti, amit az íróról elnevezett múzeum számára készített. A köztudottan szerény mestert ettől kezdve ösztönözte, hogy rendezzen egy kiállítást, mert ezeket a remekműveket látnia kell a dombóvári közönségnek.

Az özvegy Gulyás Józsefné megköszönte a népes közönségnek, hogy megtisztelték férje emlékét. A tárlat március 10-ig tekinthető meg a Tinódi Ház Majoros Termében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 17. 16:25, péntek | Helyi

Kunszentmártoni gyűjtő látogatott a Fekete István Múzeumba

Október 7-én Szabó Tamás, Fekete István relikviáinak gyűjtője és barátja, Kovács Antal látogatták meg a dombóvári múzeumot.

2025. Október 17. 08:34, péntek | Helyi

Rangos elismerés az Országos Polgárőr Szövetség ünnepségén

Borbála Zsuzsannát, a Dombóvári Polgárőr Egyesület elnök asszonyát az „Év járási koordinátora” elismerő címben részesítették.

2025. Október 15. 09:01, szerda | Helyi

Gyászhír

Fájó szívvel tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Pápai Lajos életének 85. évében elhunyt.

2025. Október 14. 07:00, kedd | Helyi

Október hónap műtárgya – Fekete István Múzeum

A Fekete István Múzeumban október hónap műtárgya Csermely Ottóné sz. Bartáky Szilvia Edit „Rács mögött” című kézirata.