Városlista
2025. július 16, szerda - Valter

Hírek

2019. Július 11. 08:57, csütörtök | Helyi
Forrás: Dombó Média

Erky-Nagy Tibor tipográfusi munkájával ismét hozzájárult egy szép kötet kiadásához

Fitz József-díjat kapott a Lamping József - A századeleji Kaposvár építésze című könyv.

A Magyar Könyvtárosok Egyesületének országos vándorgyűlését július 3. és 5. között Székesfehérváron rendezték meg, ahol a tavaly megjelent, a könyvtáros szakma által legértékesebbnek, legszebbnek tartott kötetek között egy olyat is jutalmaztak, melynek készítői között egy dombóvári is volt.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma Fitz József-díjat adományozott a kaposvári Takáts Gyula Megyei és Városi Könyvtárnak az általa kiadott „Lamping József - A századeleji Kaposvár építésze” című könyvért, melynek szerzője a bibliotéka munkatársa, H. Molnár Katalin, tipográfusa pedig a dombóvári Erky-Nagy Tibor volt.
Az 1989 óta évente odaítélt elismerést a somogyi megyeszékhelyen működő intézmény igazgatója, Horváth Péter és a kötet írója-szerkesztője vette át.

Címkék: Erky-Nagy Tibor, könyv

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 15. 16:26, kedd | Helyi

Júliusban hétköznapokon vár mindenkit a dombóvári uszoda

A Farkas Attila Uszoda szabadúszásra július 31-ig minden hétköznap 06:00–14:30 és 17:00–21:00 óráig látogatható.

2025. Július 14. 14:11, hétfő | Helyi

Tizenkét éve kutatják a Gólyavár romjait

A kutatásokat folytatják: idén az északi épületszárny részletes feltárása, a vár előterében állt településrész vizsgálata és a váruradalom területének feltérképezése van napirenden.

2025. Július 11. 09:24, péntek | Helyi

Dombóváron keletkezett a legtöbb lakástűz az első félévben Tolnában

Vármegyénkben 2025 első félévében 73 lakóépület gyulladt ki, 13 százalékkal kevesebb, mint 2024 első hat hónapjában.

2025. Július 10. 08:11, csütörtök | Helyi

Lebukott a kapospulai autótolvaj

Társa biztatására, brahiból kötötte el a 16 éves fiú Dombóvárról a Suzukit.