Városlista
2025. december 30, kedd - Dávid

Hírek

2022. Február 01. 08:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Felpörög a kiskereskedelmi forgalom februárban

Felpörög a kiskereskedelmi forgalom februárban

Nagy lendületet vehet a kiskereskedelmi forgalom februárban az emelkedő jövedelmek, az egyszeri juttatások és a kereskedelmet érintő változások miatt - mondta az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára hétfőn.

Vámos György jelezte: az üzletekben általában az év első két hónapja a legvisszafogottabb, idén februárban viszont kiugró forgalom várható. Éves szinten a kiskereskedelem 5-6 százalékos növekedésével számolnak 2022-ben, a főtitkár szerint ugyanakkor a februári forgalom a 8-10 százalékos növekedést is elérheti az előző év azonos időszakához képest.

Ennek okai között említette, hogy a minimálbér emelése, a fizetésemelések, illetve az egész évre ható kedvezmények mellett olyan egyszeri juttatásokat is kapnak a családok, amelynek egy részét az üzletekben fogják elkölteni. Vámos György arra számít, hogy akik nagyobb értékű vásárlást terveznek, azok akár már februárban megveszik a kinézett termékeket a családi adóvisszatérítésből vagy a 13. havi nyugdíjból.

Az OKSZ főtitkára kitért arra is, hogy február 1-jén életbe lépnek olyan szabályozások, amelyek szintén könnyítik a háztartások pénzügyi helyzetét, például egyes alapvető élelmiszereknél az árstop és az élelmiszerek vásárlásának lehetősége SZÉP-kártyával.

Vámos György úgy látja, hogy az árstop árfékező hatása a kijelölt élelmiszerek mellett a kapcsolódó termékekre is hatással lesz.

Hozzátette, hogy az üzleteknek nem kötelező biztosítani a SZÉP-kártyával történő fizetés lehetőségét, de számukra is előnyös, ha szerződnek a kibocsátó bankokkal a SZÉP-kártya elfogadására.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 30. 09:50, kedd | Belföld

Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én

Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én 11 órakor. A hírt a kormányfő a Facebook oldalán tette közzé hétfőn.

2025. December 29. 07:43, hétfő | Belföld

Fagyos, szeles idő lesz az év utolsó napjaiban

2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld

Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt

Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -