Városlista
2025. július 8, kedd - Ellák

Hírek

2018. Április 17. 10:06, kedd | Belföld
Forrás: mti

Fiatalkorú lányokat futtatott egy nő Szombathelyen és Székesfehérváron

Fiatalkorú lányokat futtatott egy nő Szombathelyen és Székesfehérváron

Bordélyházat tartott fenn, fiatalkorú lányokkal végeztetett prostitúciós tevékenységet egy nő, emiatt gyermekprostitúció kihasználásával és gyermekpornográfiával is vádolja a Szombathelyi Járási és Nyomozóügyészség

- tájékoztatta a Vas Megyei Főügyészség vezetője kedden az MTI-t. Simon József közölte: a nő és társa 2017 májusa és szeptembere között kibérelt előbb egy szombathelyi, majd egy székesfehérvári lakást, ahol tizennyolc évesnél fiatalabb lányokkal végeztetett prostitúciós tevékenységet. A nő pornográf fényképeket készített a lányokról és szexhirdetési oldalakra töltötte fel.

A vád szerint a nő biztosította a lányoknak a prostitúcióhoz használt "eszközöket", társa pedig többször a szexuális szolgáltatást igénybe vevők lakásához vitte őket. A hat sértettnek a bevétel felét, összesen 875 ezer forintot kellett leadnia.

A nyomozóügyészség a vádlottak ellen gyermekprostitúció kihasználásának bűntette, az elsőrendű vádlottal szemben pedig emellett gyermekpornográfia bűntette miatt emelt vádat, és szabadságvesztés kiszabására, valamint a bűncselekménnyel szerzett vagyon elkobzását indítványozta.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.

2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld

Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei

A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.