Hírek
2014. Július 25. 07:33, péntek |
Bulvár
Forrás: Budapest Airport
Forma-1-es forgatag Ferihegyen - FOTÓK
Egymásnak adták a kilincset a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér kisgépes terminálján a hétvégi Magyar Nagydíjra érkező autóversenyzők és csapataik. A Budapest Airport éppen most fejezte be a terminál teljes felújítását.
Igazi csúcsforgalom volt csütörtökön a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 1. Termináljának beton előterén és a kisebb magángépeket fogadó úgynevezett GAT-terminálon (GAT – General Aviation Terminal). A pénteki szabadedzések előtt szinte már valamennyi Forma-1-es versenyző, a csapattársak és a műszakiak is megérkeztek. Míg a versenykocsik és a boksz-utca felszerelése javarészt kamionokon jöttek Mogyoródra, addig maguk a versenyzők és hozzátartozóik, a csapatok vezetői saját sugárhajtású business jeteken érkeznek. Az olasz Ferrari-csapat pedig igazán olaszos grandezzával rögtön egy amúgy majdnem kétszáz személyes Airbus A 321-est bérelt erre az alkalomra.
A Forma-1-es hétvége a budapesti repülőtér életében a legforgalmasabb szombat-vasárnapnak számít hagyományosan szinte minden évben. Nemcsak a nagy számban érkező külföldi szurkolók miatt, hanem a csapatok és kísérőik, a multimilliomos Forma-1 rajongók és támogatók kis sugárhajtású gépei miatt is. A Budapest Airport szakemberei nem kevesebb, mint öt különféle parkolózónát alakítottak ki a betonon erre az alkalomra kisgépek számára, hogy minden csapat gépe elférhessen, parkolhasson vagy akár azonnal továbbindulhasson. A versenyzők egy része el sem hagyja a repülőteret, hanem a business jetből kiszállva egyenesen az 1. futópálya mellett kialakított egyik helikopteres leszállóhelyre siet, ahonnan már bérelt helikopter viszi őket tovább Mogyoródra. Ferihegyen egyidőben három helikopter fogadására alkalmas ideiglenes leszállóhelyet alakítottak ki a hétvégére.
„Az elmúlt majdnem három évtizedben volt módunk kialakítani a legjobb, leghatékonyabb és a sokszor igencsak eltérő igényeket kielégítő megoldásokat a Forma-1-hez kapcsolódó légiforgalom kezelésére. Ebből szempontból mégis minden év tartogat számunkra is meglepetéseket és váratlan helyzeteket, amiket rugalmasan kell tudnunk kezelni.” – nyilatkozta Huszka Péter, a Budapest Airport légiforgalmi igazgatója, aki azt is elmondta:
„Számunkra az igazi csúcsforgalom vasárnap délutánra esik, amikor a futam után szinte azonnal beindul a Mogyoród-Ferihegy helikopteres légihíd és két órán belül mintegy harminc légijármű indul el fedélzetén a versenyzőkkel, a csapatok vezetőivel meg a VIP-szurkolókkal, úgy, hogy közben a repülőtér a szokásos erős nyári utasforgalmat is kezeli.”
Csütörtök délelőtt érkezett Budapestre Jenson Button, a McLaren-Mercedes versenyzője, aki a hajnal óta kint várakozó rajongóknak gyorsan kiosztott néhány autogramot.
A Ferrari furcsa finnje, Kimi Raikönnen talpig sötét ruhában, fekete napszemüvegben lépett ki a gépből, egy laza intéssel üdvözölte a rá váró szurkolókat a kisgépes terminál előtt, majd eltűnt egy sötétített üvegű terepjáró mélyén. A versenyzők valamennyien a kisgépes terminálon keresztül érkeztek Budapestre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 19:00, csütörtök | Bulvár
A Parno Graszt, a Carson Coma és a Quimby is fellép a Művészetek Völgyében
Mások mellett a Parno Graszt, a Carson Coma és a Quimby is zenél majd a 35. Művészetek Völgye fesztiválon, amelynek Kapolcs, Taliándörögd és Vigántpetend ad otthont nyár közepén
2026. Február 17. 17:00, kedd | Bulvár
Elhunyt Robert Duvall Oscar-díjas amerikai színész
2026. Február 11. 15:00, szerda | Bulvár
Három hét alatt országszerte 111 ezer nézője volt a Magyar menyegző című filmnek
Három hét alatt 111 ezer néző látta a hazai mozikban a Forum Hungary forgalmazásában vetített Magyar menyegző című filmet.
2026. Február 09. 07:24, hétfő | Bulvár
Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak Izraelben a Wizzair londoni járatához
Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak Izraelben a Wizzair londoni járatához vasárnap – jelentette a repülőtéri hatóság Izraelben.
