Városlista
2026. március 26, csütörtök - Emánuel

Hírek

2011. Július 06. 07:17, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Hamarosan küldi az adóhivatal a folyószámla-kivonatokat

Hamarosan küldi az adóhivatal a folyószámla-kivonatokat

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal július 11-én kezdi meg a tavalyi folyószámla‑kivonatok kiküldését 1 millió 462 ezer adózónak.


Nem kapnak értesítőt azonban azok a személyek, akiknek az adószámlája 1000 forintot el nem érő tartozást vagy túlfizetést mutat. A NAV 863 ezer adózó számára a folyószámla-kivonat mellett pótlékértesítőt is küld. Ezt az értesítőt azok az adózók kapják meg, akik tavaly késedelmesen teljesítették valamely fizetési kötelezettségüket, és ezért az adóhatóság késedelmi pótlékot állapított meg a terhükre, melyet 2011. november 15-ig kell megfizetniük.

Azok az adózók, akik a bevallásukat elektronikus úton nyújtották be, nem papír alapon kapnak értesítést, hanem az Ügyfélkapun keresztül folyószámlájuk állapotát folyamatosan lekérdezhetik, pótlékértesítőjüket pedig várhatóan augusztus elejétől tekinthetik meg.

Amennyiben az adózó nem ért egyet az értesítésben foglaltakkal – például olyan befizetést igazoló csekk van a birtokában, amely nincs könyvelve a folyószámlán –, akkor célszerű észrevételt tennie a folyószámla-kivonatra vagy a pótlékértesítőre. Az észrevételt az érintettek személyesen, írásban, vagy – ha az adózó rendelkezik a szükséges azonosító kóddal – az adóhatóság ügyintéző contact centerén keresztül telefonon is megtehetik - tájékoztatott a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld

Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban

Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.

2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld

31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények

Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények

2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld

Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak

Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.