Hírek
2015. Május 06. 08:04, szerda |
Helyi
Forrás: Dombóvári Helytörténeti Múzeum
Hobbija az örökségvédelem

Egy esztendővel ezelőtt olvashattak Németh Gabrielláról a Dombóvári Városszépítő Egyesület tagjáról, aki aktív egyesületi munkája mellett egy érdekes hobbinak hódol közel tíz esztendeje.
Műemlékeket, történeti,építészettörténeti, művészettörténeti értékkel bíró objektumokat keres fel, legyen szó hazánkról vagy távolabbi vidékekről. Mindezt egy verseny résztvevőjeként teszi férjével, Németh Istvánnal.
Korábban már ismertettük a verseny lényegét, de azt gondoljuk, nem árt feleleveníteni, hátha valaki kedvet kap és csatlakozik a mezőnyhöz. (Habár igencsak nehéz dolga lesz annak, aki az élmezőnybe szeretne felkerülni!)
A versenyt a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal írta ki (a muemlekem.huoldalon), melynek célja: a játékos minél több műemléket keressen felszemélyesen. A regisztrált versenyző a különböző helyszíneken jártakor a GPS-szel beméri a cél koordinátáit (lehetőleg minél pontosabban), majd ezt feltölti a honlapra. Amennyiben nagyobb épületről van szó (az esetek jó részében), a főbejárathoz legközelebbi, még mérhető pont számít találatnak (hivatalos műemléki lista alapján). Igazolásaként a Játékos saját fotókatköteles feltölteni az oldalra, szöveges tájékoztatót is fel kell töltenie, a feltöltendő fotók száma 3-40 darab lehet. A fotókon látszódnia kell a GPS kijelzőjének is, az adott koordinátákkal és az időponttal olvashatóan. A Játékos a loggoláskor köteles megítélni a védett műemlékállapotát. A pontértékeket két tényező: az adott településen lévő védett (országos és helyi védelem) műemlékek száma, illetve az utolsó felméréstől eltelt idő befolyásolja. Egy játékos több „versenyszámban” is indulhat.
-
Keresztes hadjárat:
a játékban azokról a keresztekről lehet jelentéseket készíteni, amelyek nem síremlékek részei, utak mentén, illetve a kereszteződésekben elhelyezett keresztek. -
Határeset :
amuemlekem.huportál programja a Kárpát-medence, mint kulturális környezet épített örökségének felderítésére.
Németh Gabriella már többször győztes volt (5., 6., 7., évad) és ezt a kiemelkedő eredményét most megismételte! Abszolút évadgyőztesként toronymagasan nyerte a versenyt, szinte megszámlálhatatlan azon műemlékek száma, amelyeket felkeresett, lefotózott, s ne feledjük a mennyiség mellett a csodálatos tájak, falvak, városok, megyék, országok amerre járt mind-mind új kulturális élményt, sok érdekességet és egyre bővülő ismeretet adtak és adnak a fáradhatatlan utazónak és versenyzőnek.
Gratulálunk és további sikereket kívánunk!
Végezetül az alábbi linkek között tallózva ismerhetik meg Németh Gabriella (ngabi) eredményeit:
http://www.muemlekem.hu/jelentes?user_id=28348
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 09. 08:39, szerda | Helyi
Sikeresen megszervezték idén is a Balaton kerülő retro kismotorozást
Az elmúlt hétvégén IX. alkalommal tartották meg a már szokásos, éves Balaton kerülő túrát többnyire Babettákkal és egyéb más kis retro mopedokkal.
2025. Július 07. 14:53, hétfő | Helyi
Súlyos sérüléses baleset történt Dombóváron
Július 4-én egy autós Dombóváron a Vörösmarty utcában a Pannónia út irányába közlekedett, amikor a kereszteződésben az autó vezetője nem adta meg az elsőbbséget és kihajtott a védett úton közlekedő kocsi elé.
2025. Július 04. 10:37, péntek | Helyi
Meghosszabbították a másodfokú hőségriasztást – tartós kánikula várható
Az Országos Tisztifőorvos a június 30-án (hétfő) 00 órától július 4-én (péntek) 24 óráig érvényben lévő országos másodfokú hőségriasztást július 7-én (hétfő) 24 óráig meghosszabbítja.
2025. Július 04. 07:29, péntek | Helyi
Szerdán is szabadtéri tüzekhez vonultak a tűzoltók
Nyolc tűzeset és egy műszaki mentés adott munkát vármegyénk tűzoltóinak július másodikán.