Hírek
2023. December 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Hónapokig bujkált egy dombóvári férfi a rendőrök elől
Hónapokig bujkált a felelősségre vonás elől az a 32 éves dombóvári lakos, akit a rendőrök Komlón fogtak el. A férfi ellen 10 körözés volt érvényben.
A dombóvári rendőrök hosszú hónapok óta kerestek egy helyi férfit, akinek számos alkalommal meggyűlt már a baja a törvényekkel.
Az egyenruhások még áprilisban akartak ellenőrizni egy autót és annak vezetőjét, azonban a sofőr akkor elmenekült előlük. Nem véletlenül, hiszen eltiltás hatálya alatt ült volán mögé. A nyomozók már ekkor elfogatóparancsot adtak ki ellene.
Nem voltak egyedül, ugyanis 10 különböző ügy miatt keresték a 32 éves dombóvári férfit. Többek között a bíróság és a szabálysértési hatóság is körözte, mert egy korábban kiszabott jogerős büntetésére nem vonult be börtönbe.
Emellett több szabálysértési bírságot sem fizetett meg, melyet a bíróság elzárásra változtatott át.
A dombóvári nyomozók a napokban információt szereztek arról, hogy a körözött férfi egy komlói lakásban bujkálhat. Elmentek az ingatlanhoz, de senki nem nyitott nekik ajtót. Végül sikerült bejutniuk a lakásba, és meg is találták a férfit, aki azonban nem volt igazán együttműködő. Végül elfogták a tízszeres körözöttet, és előállították.
A korábbi, eltiltás hatálya alatti vezetése miatt gyanúsítottként hallgatták ki. Ezt követően pedig kiszabott büntetései miatt börtönbe vitték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 09:00, szombat | Helyi
Szent Vendelre emlékeztek a göllei temető kápolnájánál
Október 20-án Szent Vendelre emlékeztek a göllei temető kápolnájánál. A búcsúi szentmisét dr. Kormon József ny. pécsi plébános, tanár és Szász Gyula plébános celebrálták.
2025. Október 24. 09:00, péntek | Helyi
Szent Lukács-napi elismeréseket adtak át a dombóvári kórházban
A Dombóvári Szent Lukács Kórház kiváló dolgozóit ismerték el az évek óta hagyományosan megrendezésre kerülő Szent Lukács-napi ünnepségen.
2025. Október 23. 10:00, csütörtök | Helyi
Diákok Fekete István nyomában, a Dél-Zselicben
Az író születésének 125. évfordulóján, idén is vetélkedőre gyülekeztek a 7-8. osztályos általános iskolai csapatok.
2025. Október 22. 13:21, szerda | Helyi
50 éves lett a Dombóvári Szivárvány Óvoda
A jeles évfordulót színes programokkal ünnepelték meg az intézményben.

