Hírek
2018. Február 06. 16:09, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Jótékonysági koncertet rendeznek a daganatos és leukémiás gyerekek megsegítésére
Szamosi Szabolcs, a Filharmónia Magyarország igazgatója, Sebestyén Márta népdalénekes, Dés László zeneszerző és Sigmund Groven norvég szájharmonikás a Mátyás-templomban ad jótékonysági koncertet február 13-án.
Az est bevételét a daganatos és leukémiás gyerekeket segítő Érintettek Egyesület Érintettek Lánca programjának támogatására ajánlják fel a művészek.
A daganatos és leukémiás gyerekek családjait összefogó egyesület elnöke, Cserháti Erika az M1 aktuális csatorna keddi műsorában elmondta: az Érintettek Lánca elnevezésű program lényege, hogy minden kórházba kerülő beteg gyermek kap egy gyöngyökkel teli tasakot egy fonállal, amelyből később megfűzhetik az "érintettek láncát".
A gyöngyök egy-egy beavatkozást, például kemoterápiát, sugárkezelést, műtétet, szúrást szimbolizálnak a gyógyulás felé vezető úton. A lánc abban segít a gyerekeknek, hogy családjaiknak, barátaiknak mesélhessenek gyógyulásukról, így segítve a trauma feldolgozását. A projekt Nyugat-Európában, Japánban, az Amerikai Egyesült Államokban vagy Ausztráliában évek óta sikeresen működő programok mintájára jön létre.
A februári koncert bevételét ennek a projektnek a megvalósítására fordítják - emelte ki az elnök, hozzátéve, hogy a csomagokat az ország onkológiai központjaiba február végén juttatják el.
Szamosi Szabolcs a Filharmónia Magyarország igazgatója kiemelte: a koncert darabjaival szeretnének hozzájárulni a kezdeményezés sikeréhez.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni
Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.
2026. Február 08. 07:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: véget vetünk az elszalasztott lehetőségek időszakának
Április 12-én egyszer és mindenkorra véget vetünk az elszalasztott lehetőségek korszakának, az Orbán-Gyurcsány-korszaknak, a hanyatlásnak, az önkénynek és a közjavak szétlopásának

