Hírek
2019. December 23. 20:55, hétfő |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság
Kasztor, a nyomkövető kutya segített
A rendőrök néhány órán belül elfogták a döbröközi lakásbetöréssel gyanúsítható helyi fiatalokat.
Bejelentés érkezett a rendőrségre, hogy 2019. december 19-én a hajnali órákban ismeretlenek betörtek egy Döbröközön levő üresen álló családi házba. A dombóvári rendőrök rövid időn belül a helyszínre érkeztek, ahol nyomkövető kutyát is indítottak. Deák Mihály rendőr főtörzsőrmester és járőrtársa – a nyomkövető kutya – Kasztor rövid időn belül az elkövetőkhöz vezette a dombóvári rendőröket, akik közül az egyik a betörés helyszínétől néhány házra lakik.
A nyomozók a feltételezett elkövetőnél tartott kutatás során szalma alá rejtve megtaláltak az éjszaka folyamán ellopott értékeket – televíziót, játékkonzolt, légpuskát, kávéfőzőt és italokat – is, melyeket le is foglaltak. A 25 éves elkövetőt és unokatestvérét, egy szintén döbröközi 27 éves férfit előállították a Dombóvári Rendőrkapitányságra, ahol mindkettőjüket gyanúsítottként hallgatták ki kisebb értékre elkövetett lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.
Az ügyben a további nyomozást a Dombóvári Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztályán folytatják.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 17. 12:56, szombat | Helyi
Dombóváron is üléseztek a kábítószerügyért felelős szakemberek
Január 14-én Dombóváron üléseztek a szakemberek, január 16-án Pakson tartottak alakuló munkacsoportülést a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (KEF) keretében.
2026. Január 16. 09:28, péntek | Helyi
A hónap műtárgya a dombóvári Fekete István Múzeumban
2026 első műtárgyának Kittenberger Kálmánról készült fényképet választottak
2026. Január 14. 18:54, szerda | Helyi
Január végéig tehetnek javaslatot az idei dombóvári helyi elismerésekhez
A felterjesztések formanyomtatványai a Városházán (Szabadság utca 18.) igényelhetők, illetve letölthetők az önkormányzat honlapjáról – dombovar.hu – az Önkormányzati hírek között elérhető részletes felhívásból.
2026. Január 12. 08:19, hétfő | Helyi
Közgyűlés és horgászbál lesz január 17-én Dombóváron
A Dombóvári Horgász Egyesület január 17-én tartja közgyűlését, este pedig horgászbált is szerveznek a dombóvári művelődési házban

