Hírek
2011. Július 08. 14:25, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Közel 120 családnak adott telket a város ingyen

Július 11-ig lehet pályázni Hódmezővásárhely Arany utcában található két ingyen telekre-tudatta a város portálja.
Az önkormányzat azoknak a 35 év alatti, vásárhelyi házaspároknak a jelentkezését várja, akik gyermeknevelést vállalnak. Az önkormányzat az elmúlt években közel 120 vásárhelyi család számára tudott így otthont biztosítani.
Újra meghirdette az önkormányzat az Arany utcai két ingyen telket. Ezeket korábban már kiosztották, de a jelentkezők végül visszaadták a városnak. Akét beépítésre szánt területre ismét lehet pályázni.
- Július 11-ig lehet jelentkezni a két ingyen telekre azoknak, akik építkezni szeretnének. Az ehhez szükséges adatlapot a Lakás- és Helységgazdálkodási Csoportnál, a Polgármesteri Hivatal földszint 22-es szobájában lehet beszerezni. Ezt kell kitölteni és a kért mellékleteket hozzácsatolni. A beérkezett pályázatokat a Lakásügyi Tanácsadó Testület bírálja el, és ők tesznek majd javaslatot arra, hogy az önkormányzat kivel kössön szerződést. Az ügyet a soron következő közgyűlés tárgyalja majd - mondta Makó András aljegyző.
Az önkormányzat azoknak a 35 év alatti, vásárhelyi házaspároknak a jelentkezését várja, akik már most gyermeket nevelnek, vagy vállalják, hogy családot alapítanak és a szerződéskötéstől számított 2 éven belül felépítik házukat. Az elmúlt években közel 120 ilyen beépítésre szánt ingyen telek talált gazdára Hódmezővásárhelyen. A kezdeményezés célja, hogy a fiatalok saját otthont alapítsanak a városban és itt találják meg boldogulásukat.
OrientPess Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta