Hírek
2021. Március 27. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Letartóztattak egy mentális betegségekben szenvedő férfi bántalmazóját

Életveszélyt okozó testi sértés és más bűncselekmények gyanúja miatt indított eljárást a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság egy, az áldozatát bántalmaző tolvaj ellen,
a támadás után nem sokkal később az áldozat életét vesztette. A bíróság letartóztatta a terheltet - közölte a Budapest Környéki Törvényszék pénteken az MTI-vel.
A bíróság tudatta: március 7-én a gyanúsított behatolt egy mentális betegségekben szenvedő idős férfi házába, ott bántalmazta a férfit, többször is megütötte a fejét. Az idős férfi védekezésre képtelen állapotba került, segítséget nem tudott hívni. A gyanúsított elhagyta az ingatlant, majd másnap reggel visszatért, egy ablakot betörve bemászott az épületbe, ahonnan eltulajdonított egy hosszabbítót.
A sértett életveszélyes sérüléseket szenvedett és március 22-én életét vesztette, az azonban egyelőre még nem állapítható meg, hogy az idős férfi halála összefüggésben áll-e a bántalmazással - írták.
A Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírója távmeghallgatás útján megtartott ülésén meghallgatta a gyanúsítottat és az ügyészi indítvánnyal egyetértve elrendelte a letartóztatását.
A döntést az ügyész tudomásul vette, a gyanúsított és a védője fellebbezett, így a végzés nem végleges, de végrehajtható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 24. 07:54, hétfő | Belföld
Mávinform: Bicskénél folytatódik a győri vonal felújítása, március 24-től változik a menetrend
Március 24-től május 9-ig módosul egyes személyvonatok és intercityk menetrendje a győri fővonalon - tájékoztatta a Mávinform szombaton az MTI-t.
2025. Március 24. 07:51, hétfő | Belföld
Ellenzéki győzelmet hozott a budapesti időközi választás
Az érvényes szavazatok több mint felét megszerezve Varju László, a Demokratikus Koalíció (DK) jelöltje nyerte a vasárnapi időközi országgyűlési képviselő-választást Budapest 11-es számú választókerületében.
2025. Március 23. 09:29, vasárnap | Belföld
EM: másfél ezernél többet vennének már támogatással a legnépszerűbb gyártó autóiból
A BYD termékeiből több mint 1500 megvásárlásához kértek eddig állami hozzájárulást az e-autó programban pályázó vállalkozások.
2025. Március 23. 09:27, vasárnap | Belföld
Kocsis Máté: talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát
A Fidesz frakcióvezetője szerint a USAID-botrány csak a jéghegy csúcsa, talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát, és ideje lenne ezt a szabályt is meghozni.