Városlista
2025. július 15, kedd - Henrik

Hírek

2012. Május 28. 20:00, hétfő | Helyi
Forrás: Erdősné Fedeles Zita/APOK Belvárosi Általános Iskola

Márk képviselte Tolna megyét a Kaán Károly döntőjében

Márk képviselte Tolna megyét a Kaán Károly döntőjében

A Belvárosi Általános Iskolából hét tanuló jutott tovább a Kaán Károly Természetismereti Verseny tolna megyei fordulójába. A hatodikos Pintér Márknak sikerült itt kiharcolnia az országos döntőbe jutást is.

Az alapos felkészülést igénylő megmérettetésen mindegyik belvárosis diák kiválóan oldotta meg a bonyolult feladatsort. A természetismereti, környezetismereti, biológiai, földrajzi alapismereteken kívül a Természetbúvár folyóirat számos cikkét fel kellett dolgozniuk a gyerekeknek, s az azokban megjelent ismeretanyagot alkalmazniuk kellett.

Somfalvi Józsefné lelkes felkészítő munkájának köszönhető tanítványai kiváló szekszárdi szereplése:

  • 5. évfolyam: 3. Tóth Dániel, 4. Somfalvi Bence, 5. Boda Flóra, 10. Ulrich Kata;
  • 6. évfolyam: 1. Pintér Márk, 4. Szabotin Zalán, 5. Balassa Zoltán.

Pintér Márk nagyszerű teljesítménnyel megnyerte a megyei fordulót, így május 18-20-án ő képviselhette Tolna megyét a mezőtúri országos döntőben.

Az alföldi városban megrendezett háromnapos verseny több fordulóból állt. A második napra jutó, a legnehezebbnek számító terepgyakorlaton Márk az előkelő harmadik helyet érte el. Míg az összesítésben végül a középmezőnyben végzett, tizenkettedikként zárta az országos versenyt.

Első képünkön a megyei díjazottak. Második képünkön az országos döntő eredményhirdetése, a jobb szélen Pintér Márk.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 15. 16:26, kedd | Helyi

Júliusban hétköznapokon vár mindenkit a dombóvári uszoda

A Farkas Attila Uszoda szabadúszásra július 31-ig minden hétköznap 06:00–14:30 és 17:00–21:00 óráig látogatható.

2025. Július 14. 14:11, hétfő | Helyi

Tizenkét éve kutatják a Gólyavár romjait

A kutatásokat folytatják: idén az északi épületszárny részletes feltárása, a vár előterében állt településrész vizsgálata és a váruradalom területének feltérképezése van napirenden.

2025. Július 11. 09:24, péntek | Helyi

Dombóváron keletkezett a legtöbb lakástűz az első félévben Tolnában

Vármegyénkben 2025 első félévében 73 lakóépület gyulladt ki, 13 százalékkal kevesebb, mint 2024 első hat hónapjában.

2025. Július 10. 08:11, csütörtök | Helyi

Lebukott a kapospulai autótolvaj

Társa biztatására, brahiból kötötte el a 16 éves fiú Dombóvárról a Suzukit.