Hírek
2017. Szeptember 28. 07:31, csütörtök |
Sport
Forrás: mti -MTI/EPA Fotó
Megműtötték Gera Zoltánt
Megműtötték a Ferencváros labdarúgója, Gera Zoltán combját, a visszatérését jövő év elejére valószínűsítik.
Az FTC honlapjának szerdai beszámolója szerint az operációt a világhírű finn Sakari Orava és Lasse Lempainen végezte a finnországi Turkuban. Előbbi orvos korábban többek között Ousmane Dembélé, David Beckham, Marco Van Basten, Didier Deschamps és Josep Guardiola gyógyulásában is segített.
"Zolinak egy komplex combhajlító-izom sérülése volt, ami nem reagált jól a konzervatív kezelésre. Több MR-felvétel, valamint másodvélemény kikérése után döntöttünk úgy, hogy műtéti megoldásra van szükség" - mondta Pánics Gergely, a Ferencváros csapatorvosa.
Hozzátette, a rehabilitáció körülbelül négy hónapot fog igénybe venni, így a 97-szeres válogatott Gera visszatérése a jövő év elejére valószínűsíthető.
"Ez egy bonyolult sérülés, Magyarországon ritkán operálják, ezért olyan helyre vittük, ahol nagyobb tapasztalatuk van az orvosoknak ezen a téren. Hétfőn utaztunk ki, kedden volt a műtét, szerdán pedig már jöttünk is haza" - mesélte Pánics.
Gera Zoltán legutóbb július 30-án lépett pályára az FTC színeiben. A tapasztalt középpályás a Mezőkövesd elleni mérkőzés elején megsérült, és a 17. percben le kellett cserélni, ezt követően egyszer már megműtötték.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 17. 08:20, szombat | Sport
Tóth Alex a Bournemouth-hoz szerződik
Tóth Alex elhagyja a magyar bajnok Ferencváros labdarúgócsapatát és az angol Premier League-ben érdekelt Bournemouth játékosa lesz - a Sky Sports péntek esti híre szerint.
2026. Január 17. 06:00, szombat | Sport
Vb-2026 - Több mint félmilliárd jegyigénylés érkezett
A december 11-től keddig rendezett első szakaszban több mint félmilliárd jegyigénylés érkezett a Nemzetközi Labdarúgó Szövetséghez (FIFA) a nyári világbajnokság kapcsán.
2026. Január 15. 07:31, csütörtök | Sport
Férfi vízilabda Eb - Százszázalékos mérleggel zárta a csoportkört a magyar válogatott
A magyar válogatott szerdán 21-6-ra legyőzte a máltai csapatot, így százszázalékos mérleggel zárta a csoportkört a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokságon.6
2026. Január 13. 07:44, kedd | Sport
Nemzeti Sport Gála - Kós Hubert a férfi, Márton Luana a női győztes
A férfiaknál Kós Hubert világbajnok úszót, a nőknél Márton Luana világbajnok tekvondóst választotta meg a 2025-ös év sportolójának a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ).

