Hírek
2012. Február 24. 21:00, péntek |
Helyi
Forrás: Kitanics Zsuzsanna/Dombóvári Rendőrkapitányság
Nem hittek neki, ezért kitalált egy sztorit - rossz vége lett

Nem tudott elszámolni édesanyjának a vásárlásra kapott összegből visszajáró tízezer forinttal egy fiatalkorú dombóvári lány. Először azt mondta, biztosan rosszul adtak neki vissza, majd hogy elveszíthette a bankjegyet.
Azonban otthon nem hitték el neki. A lány megijedt a szülői szigortól és a folyamatos kérdezgetéstől ezért egy kitalált történettel állt elő, mely szerint egy ismerőse egyszerűen kivette a 10 000 Ft-ost a pénztárcájából, mivel ő kérésre azt nem adta át neki.
Ezt a történetet már elhitte az édesanya, el is kísérte gyermekét a rendőrségre ahol megtették a feljelentést egy bizonyos „Horváth Gábor” ellen.
Az élet azonban nem várt fordulatot hozott. A lány édesanyja pár nap múlva visszakapta a pénzt annak az üzletnek az alkalmazottjától, ahol a lány a kérdéses napon vásárolt, ugyanis az üzletből kifelé menet leejtette azt.
Akár jól is végződhetett volna ez a történet, hiszen a pénz megkerült. Azonban jelen esetben a sértettből gyanúsított lesz, hiszen egy valótlan történetet adott elő a középiskolás lány a feljelentésében, amely alapján nyomozás indult.
A hatóság félrevezetése bűncselekmény, elkövetője 1 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 21. 00:00, csütörtök | Helyi
A BestByte Dombóvár legújabb ajánlata
0% THM 6, 10, 20 hónapra!
2025. Augusztus 15. 15:00, péntek | Helyi
Bálind József-ről nevezték el a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát
Dombóvár Város Önkormányzata képviselő-testületének döntése alapján a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát Bálind József Sportcsarnoknak nevezték el.
2025. Augusztus 15. 10:10, péntek | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum
Augusztus hónap műtárgyának Ambrus Sándor (1959-2008) néhai dombóvári szobrász, grafikus, Fekete Istvánról készített nagyméretű képét választotta a múzeum.
2025. Augusztus 14. 08:26, csütörtök | Helyi
Forgalmirend-változás lesz augusztus 19–20-án Dombóváron
Az augusztus 19–20-ára tervezett rendezvények miatt több helyen útlezárásra és forgalmirend-változásra kell számítani Dombóvár-Kertváros városrészen.