Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2025. Február 04. 13:08, kedd | Helyi

Nem indult vonat haza, ezért lopott egy autót

Nem indult vonat haza, ezért lopott egy autót

Elfogták a dombóvári rendőrök azt a kapospulai fiatalt, aki február 2-án vasárnap éjjel elkötött egy autót. Nem ez volt az első esete.

Egy simontornyai férfi tett bejelentést a rendőrségre hétfőn reggel 4 óra 40 perckor, mert a háza elé előző este leparkolt autójukat valaki ellopta. Elmondta, hogy a kocsit nem zárta be és az indítókulcsot sem vette ki belőle.

A helyi és a dombóvári egyenruhások is adatgyűjtésbe kezdtek. Az együttműködés eredményeként a keresett autót néhány órával később megtalálták Dombóváron, a Hunyadi téren.

Rövid időn belül megjelent a helyszínen az a 16 éves fiú, aki korábban Fejér megyéből és Szekszárdról is kötött már el autókat, így nem volt ismeretlen az intézkedők előtt. Most sem tagadta, hogy ő vezette a kocsit.

Elmondta, hogy előző este rossz helyen szállt le a vonatról, s mivel visszafelé nem volt járat, gondolta, keres egy lezáratlan autót. Talált is kettőt, az egyikben a kulcs is benne volt. Azzal elment Kapospulára, majd reggel Dombóvárra indult iskolába. Megállt vásárolni, és mikor visszaért az autóhoz, már ott várták a járőrök.

A rendőrök előállították a fiatalembert, akinek egy újabb jármű önkényes elvétele bűntett miatt kell felelnie.

A nyomozást a Tamási Rendőrkapitányságon folytatják.

Címkék: autólopás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 17. 11:08, szerda | Helyi

Makita Roadshow Dombóváron a LET'S DO IT Bálint Barkácsáruházban

Szeptember 23-án kedvezmények és nyereményjáték várja az érdeklődőket.

2025. Szeptember 16. 09:53, kedd | Helyi

A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum

Szeptember hónap műtárgyának Papp László (1947– ) festő a göllei temető Szent Vendel kápolnájáról készült festményét választotta a múzeum.

2025. Szeptember 13. 09:00, szombat | Helyi

Különleges fotó került elő a dombóvári Fekete István Múzeum alapítójáról

Bodó Imréről (az első sorban a harmadik), aki 65 éve kezdte meg tanulmányait Göllében, Fekete István szülőfalujában.

2025. Szeptember 12. 16:29, péntek | Helyi

95. születésnapját ünnepelte Nagy Béla bácsi

A jeles alkalomból Pintér Szilárd polgármester úr és Bogdán László képviselő úr köszöntötték fel.