Hírek
2012. Május 31. 14:11, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Nem jelentett veszélyt az aszteroida

Nem jelentett veszélyt a Földre az a kis aszteroida, amely kedden 14 403 kilométerre suhant el bolygónk mellett.
A mindössze 4,88 méter átmérőjű kisbolygót hétfőn észlelte először az amerikai űrkutatási ügynökség aszteroidafigyelő szolgálata, amelyet a NASA bolygókutató részlege, a Jet Propulsion Laboratory (JPL) mellett működő, földközeli objektumokkal foglalkozó program keretében hozták létre. A kaliforniai Pasadenában tevékenykedő részleg csillagászai folyamatosan pásztázzák az égboltot a nagyobb, és így a Földre potenciális veszélyt jelentő égitestek után kutatva.
A JPL közlése szerint a 2012 KT42 katalógusjelű aszteroida volt a „rangsorban” a hatodik legkisebb távolságban elsuhanó kisbolygó. Hétfőn a NASA kutatói egy másik kisbolygót is észleltek: a 21 méter átmérőjű űrvándor 51 497 kilométerre közelítette meg a Földet.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.
2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld
Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.
2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld
NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet
Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.
2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld
Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen
A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.