Városlista
2025. október 18, szombat - Lukács

Hírek

2012. Január 07. 07:04, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Nyolcvankét egyház ismertetné el magát

Nyolcvankét egyház ismertetné el magát

Nyolcvankét egyház nyújtott be elismerés iránti kérelmet december 20-áig a parlamentnek; közülük tizennégyen kaptak eddig státuszt, a többiek ügyében pedig február végén dönt majd az Országgyűlés.

A kormany.hu tájékoztatása szerint azok a korábbi egyházak, amelyek december 20-i határidőig benyújtották kérelmüket, ám azt nem fogadták el, január elsejével sem veszítik el státuszukat, s parlament újratárgyalhatja ügyüket február folyamán. Akik nem kérelmezték újbóli nyilvántartásba vételüket, azok január elsejétől egyesületté alakulnak, ám ebben formában is regisztráltatniuk kell magukat, legkésőbb 2012. február végéig. Ha nem teszik, a korábbi egyház egyesületként sem működhet tovább - s jogutód nélkül marad.

Mint ismert, a december 30-án elfogadott jogszabállyal ismét tizennégy egyházat ismert el a parlament, ugyanazokat a vallási közösségeket, amelyeket a nyáron elfogadott, ám az Alkotmánybíróság (Ab) által közjogi érvénytelenség miatt megsemmisített egyházügyi törvényben: a Magyar Katolikus Egyházat, a Magyarországi Református Egyházat, a Magyarországi Evangélikus Egyházat, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségét, az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközséget (Statusquo Ante), a Magyarországi Autonóm Orthodox Izraelita Hitközséget, a Budai Szerb Ortodox Egyházmegyét, a Konstantinápolyi Egyetemes Patriarchátus - Magyarországi Ortodox Exarchátust, a Magyarországi Bolgár Ortodox Egyházat, a Magyarországi Román Ortodox Egyházmegyét, az Orosz Ortodox Egyház Magyar Egyházmegyéjét, a Magyar Unitárius Egyházat, a Magyarországi Baptista Egyházat és a Hit Gyülekezetét – emlékeztet az InfoRádió.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit

A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Budapesti békecsúcs - Donald Trump: Magyarország biztonságos ország

Magyarország biztonságos ország, és Orbán Viktor miniszterelnök tevékenységének köszönhetően nincsenek olyan problémái, mint más államoknak