Hírek
2019. December 28. 16:09, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Okosotthon-forradalom előtt állunk
Okosotthon-forradalom fog következni, az otthonokban egyre több eszköz fog az internetre csatlakozni - mondta Bársony Péter informatikai biztonsági szakértő az M1 szombat reggeli műsorában.
Rámutatott, a szélessávú internet egyre több helyen elérhető, egyre több okoseszköz lesz az országban, és az otthonokban is elterjednek azok az eszközök, amelyek az internetre csatlakoznak. Ezek működéséhez pedig az 5G hálózat fogja az alapot biztosítani, amely akár több millió eszköz működését is ki tudja szolgálni - tette hozzá.
Az informatikai szakértő szólt arról is, hogy a hackerek újabb és újabb módszereket keresnek, hogy jogosulatlanul be tudjanak jutni az informatikai rendszerekbe.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 27. 17:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: ha lesz olcsó energia, akkor talpon marad az európai autóipar
2026. Február 27. 16:00, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: újabb intézkedések erősítik a kritikus infrastruktúra védelmét
2026. Február 27. 13:12, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint megtámadták Magyarországot
Magyarországot megtámadták, "olajblokád" alá vették - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2026. Február 27. 12:00, péntek | Belföld
NGM-helyettes államtitkár: a reptéri fejlesztések célja, hogy Magyarország a régió légiközlekedési központjává váljon
A reptéri fejlesztések célja, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a régió utasforgalmi és teherszállítási csomópontjává váljon

