Városlista
2026. március 2, hétfő - Lujza

Hírek

2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban

Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban

A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.

Orbán Balázs kulcsfontosságúnak nevezte az orosz-ukrán háború lezárását. Olyan kormányzati döntéseket kell meghozni, amelyek biztosítják Magyarország békéjét, biztonságát, gazdasági fejlődésének lehetőségét, és amelyek hatása nemcsak 2026 áprilisáig, hanem évtizedes távlatokig tart - mondta.

Kitért arra is, hogy az amerikaiak "kifarolása" után az európaiaknak nem szabad a saját megerősítésükre, visszaépítésükre szánt költségvetési forrásokat Ukrajnának juttatniuk.

"Annyi pénz nem áll rendelkezésre, hogy Ukrajnát az európai közösség részévé tegyük, és még a versenyképességben is fordulat jöjjön, a saját védelmünket is megerősítsük, és az európai gazdaság is beinduljon"
- emelte ki.

A politikai igazgató a másik, "teljes öngyilkossággal felérő" hibalehetőségnek azt nevezte, ha az európaiak át akarnák venni az amerikaiak szerepét, tovább folytatva a háborút, mivel az minden rendelkezésre álló erőforrást "felzabálna".

Címkék: Orbán Balázs

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön

Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé

2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld

Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának

Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.

2026. Március 02. 07:25, hétfő | Belföld

Napos, az átlagosnál enyhébb, tavaszias idő várható március első hetében

Jellemzően napos, tavaszias idő várható március első hetében

2026. Március 01. 13:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: egy fokozattal megemeltük a terrorfenyegetettség készültségi szintjét

Összeült a Védelmi Tanács, megemeltük a terrorfenyegetettség szintjét egy fokozattal - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este közzétett Facebook-videójában.