Hírek
2021. Október 14. 16:30, csütörtök |
Helyi
Forrás: Facebook: Városunk Dombóvár
Pályaorientációs napon tájékozódhattak a továbbtanulási lehetőségekről
Minden évben megrendezésre kerül MMSZ Esterházy Miklós Technikumban a „Szakmák vására”, mely arra hivatott, hogy bemutassa az általános iskolák végzősei számára, milyen szakmákat választhatnak az intézményben.
Jelen esetben tizenkét tanulható szakmát kínál a középiskola a diákok számára.
Reggel kilenc órakor ünnepi megnyitó keretében köszöntötte a megjelent érdeklődőket az oktatási intézmény igazgatója, Bükösdi Olga. A rendezvényre meghívást kapott a Magyar Máltai Szeretetszolgálat vezetősége, valamint Pintér Szilárd polgármester.
A városvezető véleménye szerint a hat éve megrendezésre kerülő „Szakmai vásár" kiváló alkalom arra, hogy döntéshozó helyzetbe hozza a még tanácstalan, választás előtt álló végzősöket.

A diákok körül nézhettek az iskolában, a Buzánszky Jenő Sportkomplexum csarnokában pedig a szakmai kiállítók standjait látogathatták meg. Az iskola diákjai és oktatói mellett, a gyakorlati helyet adó vállalkozások és szervezetek települtek ki a helyszínre.
Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Tolna Megyei Szervezete - Szekszárd
Tolna Megyei Kereskedelmi Iparkamara - Szekszárd
MÁV Magyar Államvasutak Zrt. Humánpartner Szervezet - Pécs
Egészségfejlesztési Iroda - Dombóvár
Ermibau Kft. - Dombóvár
Rozsusa-Bau Kft. - Dombóvár
Kóré & Társa Vas- és Fémipari Kft. - Dombóvár
Pannónia Étterem, Kávézó - Dombóvár
Élménybirtok és Kastélyszálló, Bikal
Dombóvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság
Mentőállomás - Dombóvár
Dombóvári Rendőrkapitányság
Somogy Megyei Büntetés-Végrehajtás Kaposvári intézménye
MH Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság 8. Hadkiegészítő és Toborzó Iroda - Tolna megye
Az emeleti teremben VR-szemüvegen keresztül próbálhatták ki a gyerekek az asztalos szakmát, egy szék négy lábát kellett befaragni a helyére.

A programokkal párhuzamosan játékos teszteket tölthettek ki a diákok, az interaktív pontgyűjtőt legjobban kitöltők között értékes ajándékokat sorsoltak ki. A puzzle-k, pendrive-ok, fülhallgatók, fejhallgatók és hordozható hangszórók mellett a fődíj egy tablet volt.
Ebéd után "A szakmaelőkészítő pályaorientációs osztályról" konferencián vehettek részt. A programon több mint kétszáz diák vett részt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 30. 09:00, csütörtök | Helyi
Május 5-én újból Makita roadshow lesz Dombóváron
Nyereményjátékkal, műszaki tanácsadással, kedvezményekkel várják a vásárlókat és érdeklődőket május 5-én, a Makita nyílt napon a dombóvári Lets Doit Bálint Barkácsáruházban!
2026. Április 29. 12:00, szerda | Helyi
A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható
Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:
2026. Április 28. 11:32, kedd | Helyi
Emberölés Döbröközön
Egy 57 éves helyi nő holttestét találták meg egy ház udvarán található kútban.

