Hírek
2024. Március 26. 10:03, kedd |
Életmód
Forrás: MTI
Partifecskéknek alakítottak ki költőhelyet a Duna-völgyében
Támogatók bevonásával, munkagépekkel alakítottak ki 1500 négyzetméternyi költőhelyet a partifecskének a Duna Komárom-Esztergom vármegyei szakaszán - közölte a Száz Völgy Természetvédelmi Egyesületet az MTI-vel.
Tájékoztatásuk szerint a madarak érkezése előtt Ács, Komárom, Lábatlan, Mocsa és Neszmély külterületén hoztak létre kisebb-nagyobb partfalakat.
Az egyesület felméri a madarak költőhelyét, így a telepek közel 80 százalékáról többéves információkkal rendelkeznek, és a növényekkel benőtt partfalakat újra fészkelésre alkalmas állapotba hozzák.
A partifecske a legkisebb hazai fecskefajunk. Védett, természetvédelmi értéke 50 ezer forint. Telepesen fészkel, sokszor több száz párból álló kolóniákat is kialakíthat. Minden évben új költőüregekből álló telepeket létesít, hogy az előző évi fészkekben elszaporodott parazitákat elkerülje. Vonuló madár, a telet Afrikában, a Szaharától délre tölti.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 16:00, csütörtök | Életmód
Nagy sikerrel zárta amerikai turnéját a Budapesti Fesztiválzenekar, tavasszal Kínában folytatják
Nagy sikerrel zárta egyesült államokbeli turnéját a Budapesti Fesztiválzenekar (BFZ), amely Milánó és Berlin után tavasszal Kínában folytatja koncertkörútját - tájékoztatta a zenekar szerdán az MTI-t.
2026. Február 18. 12:00, szerda | Életmód
Szerdán kezdődik a nagyböjt
2026. Február 17. 07:19, kedd | Életmód
OH: február 19-ig lehet jelentkezni a középiskolákba
Február 19-ig lehet jelentkezni a középfokú intézményekbe - közölte az Oktatási Hivatal (OH) hétfőn az MTI-vel.
