Hírek
2022. Október 07. 06:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Rászoruló családokat segít a református szeretetszolgálat
Új adománygyűjtést indít a Magyar Református Szeretetszolgálat, a befolyt összegből fél éven keresztül személyre szabott segítséget kaphatnak a rászoruló családok.
A szervezet az MTI-hez csütörtökön elküldött közleményében azt írta: az energiaárak növekedése és az infláció következtében az előző évekhez képest többszörösére nőtt a szeretetszolgálathoz beérkező adománykérelmek száma, ezért Felebarát címmel féléves adománygyűjtést hirdetnek, és az adományokból személyre szabott segítséget nyújtanak, amely lehet akár élelmiszercsomag, tűzifa- vagy pénzügyi támogatást jelentő - számlabefizetésére, gyógyszerekre vagy bevásárlásra fordítható - adománykártya is.
Másik fontos eleme a Felebarát programnak, hogy a családok háztartási költségeinek csökkentéséért a karitatív szervezet praktikus takarékossági tanácsokat tartalmazó kiadvánnyal segíti a rászorulókat, amely elérhető lesz online is.
A részletek az adomany.jobbadni.hu oldalon találhatók meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 09:16, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor szerint a Tisza, Brüsszel és Kijev titkos paktumot kötött Münchenben
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.
