Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2014. Május 27. 10:38, kedd | Helyi
Forrás: Dombóvári Művelődési Ház

Reménység-keltő gyermeknap Dombóváron

Reménység-keltő gyermeknap Dombóváron

Sok évtizedes hagyományt folytatva idén is megrendezte a város Gyermeknapját a Dombóvári Művelődési Ház NKft.

Az egész napos programra a helyi családok mellett évek óta vidéki csoportos vendégsereg is érkezik Kishajmásról.
Szokás szerint művészetek, játékos vetélkedők, színpadi előadások, kézműves foglalkozások, közösségi programok, bemutatók és játékelemek várták a kicsiket, nagyokat egyaránt. Volt bűvész és zenebohóc, mini vidámpark, házi állatkert, lovaglás és kutyás bemutató, múltidéző játékkiállítás és diavetítés, ifjúsági fúvós- (Tücsökzenekar), gyermek kórus-, (Kapos Kisrigók), neveléskutató- (dr. Pécsi Rita) és bábelőadás (Szivárvány Óvoda).
Az apróknak városbújócska és a Házban honos Kerekítő foglalkozás. A nagyobbak versenyezhettek kerékpárral, rajzaikkal, íjászkodhattak, készíthettek fejdíszt, kardot, pajzsot Szépteremtő Kalákában, a Keppel Családdal régi ügyességi játékokat játszhattak. Készíthettek homokképet, volt arcfestés és csillámtetoválás, bemutatkozott a Viharmadár Egyesület is.
A Presidium Közhasznú Egyesület nem csak a játék szerepéről szóló előadást, bűvészt hozta, az anyagi forrásokat biztosította a Gyermeknapra, hanem a fogyatékossággal élők esélyegyenlőségére is felvonulással hívta fel a figyelmet. Az est vidám táncházzal zárult a Ház előtt.

Mindez 22 támogató, együttműködő segítségével, 22 középiskolás önkéntes részvételével, 30 ismert dombóvári személyiség kiállításon szereplésével valósulhatott meg – családjaink örömére.

A két szervezet - Presidium Közhasznú Egyesület és a Dombóvári Művelődési Ház NKft.- egyaránt vallja: az EMBER – ÉRTÉK, és nem eszköz, feladatuk annak szolgálata, hogy mindenki értékes emberként kiteljesedhessék.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 07. 13:00, szerda | Helyi

Csalók 12,6 millió forintot utaltattak el egy dombóvári asszonnyal, hogy a pénze „biztonságban” legyen

Háromszor csapták be sikerdíj ígéretével

2026. Január 07. 08:00, szerda | Helyi

Letartóztatták a dombóvári orvost késsel fenyegető férfit

A férfi a rendelőben egy kinyitott zsebkéssel hadonászva megfenyegette az ügyeletes orvost és annak asszisztensét Dombóváron.

2026. Január 06. 08:00, kedd | Helyi

Dr. Jóházi Erika dombóvári háziorvosi rendelőjének új telefonszáma jan. 1-től

Január 1-től új telefonszámon érhetik el Dr. Jóházi Erika háziorvosi rendelőjét Dombóváron: 06-30/299-2304

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.