Városlista
2025. május 24, szombat - Eszter

Hírek

2018. Május 15. 05:00, kedd | Külföld
Forrás: Bajnok Artúr, az MTI tudósítója jelenti - Fotó: EMMANUEL DUNAND, AFP

Salah Abdeslam nem fellebbez a brüsszeli büntetőperében született ítélet ellen

Salah Abdeslam nem fellebbez a brüsszeli büntetőperében született ítélet ellen

Nem nyújt be fellebbezést Salah Abdeslam a gyilkossági kísérlet miatti brüsszeli büntetőperében született elmarasztaló ítélet és a rá kiszabott 20 éves börtönbüntetés ellen - tudatta hétfőn a férfi védőügyvédje.

"Nem kíván fellebbezni. Nincs hozzáfűznivalóm, ez az ő döntése, amelyet tiszteletben kell tartanom" - közölte Sven Mary a La Derniere Heure (DH) című belga lap beszámolója szerint.

A brüsszeli bíróság terrorista gyilkossági kísérlet vádjában bűnösnek találta és 20 év börtönre ítélte áprilisban Salah Abdeslamot és társát, Soufien Ayarit. A két férfinak egy hónapja volt fellebbezni a verdikt ellen.

A hatóságok szerint Abdeslam volt a főszervezője a 2015. november 13-i párizsi terrortámadásoknak, Belgiumban azonban egy másik ügyben, gyilkossági kísérlet és tiltott fegyvertartás miatt kellett bíróság elé állnia.

A rendőrség 2016. márciusában, négy nappal a brüsszeli robbantások előtt házkutatást tartott a belga fővárosban egy lakásban, amely - mint kiderült - a párizsi merényletek óta szökésben lévő Abdeslam búvóhelyéül szolgált. A művelet során tüzet nyitottak a rendőrökre, akik a lakásban lévő három férfi közül egyet agyonlőttek, de a másik kettőnek sikerült elmenekülnie. A lövöldözésben négy rendőr megsebesült, a szökevényeket nem sokkal később elfogták.

A marokkói származású, francia állampolgár Salah Abdeslamnak Franciaországban kell majd bíróság elé állnia a párizsi merényletek miatt, amelyekben 130 ember halt meg. A tettesek közül többen is Brüsszelben éltek korábban. A támadás elkövetőjeként az Iszlám Állam nevű dzsihadista szervezet jelentkezett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 24. 07:30, szombat | Külföld

Lavrov: irreális, hogy a Vatikánban legyen az orosz-ukrán tárgyalások következő fordulója

Lesz következő fordulója Oroszország és Ukrajna tárgyalásainak, de irreális, hogy ezt a Vatikánban tartsák meg, a találkozó idejéről és helyszínéről még nem döntöttek

2025. Május 23. 07:33, péntek | Külföld

Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására

Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására részben \"terroristapártoló\" tevékenység miatt - közölte a belbiztonsági minisztérium csütörtökön.

2025. Május 23. 07:27, péntek | Külföld

Fehér Ház: a törvény teljes erejével lépnek fel a washingtoni zsidó múzeumnál történt gyilkosság elkövetőjével szemben

A törvény teljes erejével lép fel az amerikai igazságszolgáltatás a washingtoni izraeli nagykövetségi két alkalmazottja elleni gyilkosság elkövetőjével szemben

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat