Városlista
2025. október 22, szerda - Előd

Hírek

2017. Szeptember 19. 07:38, kedd | Belföld
Forrás: mti

Sok eső várható kedden több megyében is

Sok eső várható kedden több megyében is

Három megyére másodfokú, háromra elsőfokú figyelmeztetést adott ki a kedden várható sok eső miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez hétfőn eljuttatott veszélyjelzés szerint Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megyére adtak ki másodfokú, Komárom-Esztergom, Somogy és Veszprém megyére elsőfokú figyelmeztetést.

Azt írták: éjszaka délnyugat felől kiterjedt csapadékzóna éri el a dunántúli térséget, kedd éjfélig ott sokfelé lehet számítani ismétlődő esőre, záporra. A legtöbb csapadék a Dunántúl nyugati felén várható, ahol a 24 órás csapadékösszeg területi átlagban is elérheti, sőt meghaladhatja a 20, a nyugati megyékben akár a 30-40 millimétert. Vas és Zala megye nyugati felén pedig akár 50-60 milliméternyi csapadék is lehullhat.

Kedden a nap második felében a délkeleti, keleti régióban elszórtan zivatarok alakulhatnak ki, helyenként nagyobb mennyiségű csapadék és viharos szél kíséretében.

Az előrejelzés szerint az ország nagy részén túlnyomóan borult időre lehet számítani kedden, a Tiszántúlon lehet némi napsütés. A legalacsonyabb hőmérséklet 8-14 Celsius-fok között valószínű. A nappali maximumok általában 12-19 fok között alakulnak, de a Tiszántúlon még 20-24 fok is lehet.

Címkék: ősz, eső, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak

A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget