Hírek
2016. November 09. 09:20, szerda |
Helyi
Forrás: Bodó Imre
Solymos Tamás Géza festménykiállítása Dombóváron

A tárlatot Bodó Imre a Fekete István Kulturális Egyesület elnöke nyitotta meg a Tinódi Házban.
A budapesti művésznek megköszönte, hogy elhozta Dombóvárra, a vasutas városba, a vasút történetével kapcsolatos képeit. A 62 éves művész 15 éve fest vasúti témájú képeket is.
A megnyitón többek között elhangzott, hogy Bodó Imre Budapesten ismerte meg a művészt, a Múzeumok Majálisán, még 2010-ben. 2011-ben pedig Fekete István szülőfalujának, Göllének vendégeként alkotott a településen. A mostani kiállításra is hozott ezekből a munkáiból.
De gondolt a fiatalabb korosztályra is. Solymos Tamás Géza gyerekek számára írt és illusztrált „Heke kalandjai” címmel mesekönyvet. Ezt a mozdonyt is megcsodálhatják itt az érdeklődők.
„Jómagam ösztönöztem barátomat arra, hogy hozza el munkáit Dombóvárra, a hajdani „nagy” vasutas városba. Most megköszönöm, hogy szót fogadtál nekem! Nagy örömömre szolgál, mint helytörténésznek, hogy Te is ápolod a hagyományokat és megörökítetted az utókor számára több vasúttörténeti emlékünket” – mondta Bodó Imre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 14:53, hétfő | Helyi
Súlyos sérüléses baleset történt Dombóváron
Július 4-én egy autós Dombóváron a Vörösmarty utcában a Pannónia út irányába közlekedett, amikor a kereszteződésben az autó vezetője nem adta meg az elsőbbséget és kihajtott a védett úton közlekedő kocsi elé.
2025. Július 04. 10:37, péntek | Helyi
Meghosszabbították a másodfokú hőségriasztást – tartós kánikula várható
Az Országos Tisztifőorvos a június 30-án (hétfő) 00 órától július 4-én (péntek) 24 óráig érvényben lévő országos másodfokú hőségriasztást július 7-én (hétfő) 24 óráig meghosszabbítja.
2025. Július 04. 07:29, péntek | Helyi
Szerdán is szabadtéri tüzekhez vonultak a tűzoltók
Nyolc tűzeset és egy műszaki mentés adott munkát vármegyénk tűzoltóinak július másodikán.
2025. Július 03. 15:27, csütörtök | Helyi
Tolna vármegyei rendőrök elismerése
A bűnügyi országos rendőrfőkapitány-helyettes dicséretét két Tolna vármegyei rendőr is kiérdemelte.