Hírek
2018. Szeptember 11. 12:54, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Szerdán még igényelhető az iskolákban a méhnyakrák elleni védőoltás
Szeptember 12-éig, szerdáig igényelhető az iskolákban a méhnyakrák elleni védőoltás azoknak a lányoknak, akik betöltötték a 12. életévüket és az általános iskola 7. osztályába járnak
- mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának Kórházhigiénés és Járványügyi Felügyeleti Főosztályának vezetője az M1 aktuális csatornán kedden.
Dánielisz Ágnes hozzátette: az oltás beadásának feltétele a szülői nyilatkozat, ezt kell eljuttatni az iskolai védőnőnek szerdáig.
Elmondta: a négy éve elérhető ingyenes védőoltást évente átlagosan a hetedikes lányok 75 százaléka kéri. Bíznak benne, hogy arányuk idén magasabb lesz, mivel újdonságkén most először a humán papilloma vírusnak (HPV) nem két, hanem kilenc típusa ellen tudnak oltást biztosítani - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 11. 07:38, kedd | Belföld
5000 vállalkozás igényelte az első hónapban a fix 3 százalékos kkv hitelt
2025. November 11. 07:34, kedd | Belföld
Még vizsgálják a Bakonyi Erőműben történt baleset körülményeit
Még tart az ajkai erőműben szombaton történt baleset vizsgálata - tájékoztatta a Veolia Energia Magyarország Zrt. hétfőn az MTI-t.

