Városlista
2025. július 9, szerda - Lukrécia

Hírek

2017. Március 02. 14:52, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Tizenhét gyerek klórgáz mérgezést kapott egy iváncsai tanuszodában

Tizenhét gyerek klórgáz mérgezést kapott egy iváncsai tanuszodában

Tizenhét gyerek lett rosszul csütörtök délelőtt az iváncsai tanuszodában, klórgáz mérgezés történt - közölte a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője csütörtökön az MTI-vel.

Udvardi János elmondta, hogy az egyik környékbeli településről érkezett negyedik osztályos tanulók voltak az érintettek. Hozzátette: feltehetően vegyszer adagolása közben fejlődött klórgáz.

Közölte, hogy az uszodában tartózkodó diákok szúrós szagot éreztek, köhögtek és a szemüket csípte a gáz. A 22 gyerekből tizenhetet vittek kivizsgálásra a dunaújvárosi és a székesfehérvári kórházba, őket egy éjszakára, megfigyelésre benn tartják.

A feol.hu azt írta, hogy a Pusztaszabolcsi József Attila Általános Iskola diákjai szenvedtek klórgáz mérgezést. Hozzátették: az uszodai rendszert működtető számítógép hibásodott meg, amely többek közt azért is felel, hogy mennyi fertőtlenítőszer, azaz klór kerül a vízbe. A klórgáz levegőbe jutása a technikai hiba miatt következhetett be.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld

Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban

A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének

2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld

Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója

A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.