Városlista
2026. június 16, kedd - Jusztin

Hírek

2018. Január 05. 05:01, péntek | Belföld
Forrás: mti

Többfelé 15 fok is lehet az év első hétvégéjén

Többfelé 15 fok is lehet az év első hétvégéjén

A 2018-as év első hétvégéjén is folytatódik a szokatlanul enyhe téli idő: a ködösebb tájakon lehet kevésbé meleg, de többfelé akár 15 fokig is emelkedhet a hőmérséklet.

Kezdetben lehetnek kisebb esők, de sok lesz a napsütés is - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálatnak csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Pénteken a ködfoltok többnyire feloszlanak, de az északkeleti megyékben továbbra is maradhatnak tartósan borult körzetek. Reggel még a keleti határnál, napközben a Dunántúlon néhol kisebb eső előfordulhat. Délelőtt viszont már sokfelé csökken a felhőzet, némi napsütés is lehet. A szél élénk, a magasabban fekvő helyeken erős is lehet. A minimumhőmérséklet mínusz 1 és plusz 6 fok között valószínű. A nappali maximumok általában 8-13, de a borult, párás tájakon csak 5-7 fok között alakulnak.

Szombaton általában gyengén felhős, napos időre lehet számítani. Az Északi-középhegység térségében és az Alföld északkeleti részein viszont tartósan megmaradhat a köd; helyenként szitálás is lehet, de másutt nem valószínű csapadék. A Dunántúlon megélénkül, helyenként meg is erősödik a szél. A leghidegebb órákban 1-7 fok lehet. Napközben általában 10-15 fok, az Északi-középhegység térségében viszont 7, 8 fok körül alakul a hőmérséklet.

Vasárnap az Északi-középhegység térségében és az Észak-Dunántúlon lehetnek tartósan felhős, ködös tájak, és arrafelé néhol szitálás is kialakulhat. Másutt a reggeli órákra itt-ott kialakuló ködfoltok gyorsan feloszlanak. Csapadék nem várható, az ország nagy részén napos idő várható. A legalacsonyabb hőmérséklet 0 és plusz 6, a legmagasabb hőmérséklet általában 10-15 fok között, az Északi-középhegység térségében 7, 8 fok körül alakul - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld

OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament

Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.

2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak

Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.

2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld

Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet

Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.