Hírek
2021. Február 14. 12:36, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Többfelé továbbra is magas a légszennyezettség
Az ország nagy részén csökkent, de északkeleten továbbra is magas a légszennyezettség a szálló por miatt.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) vasárnap közzétett térképe alapján Putnokon veszélyes a levegő, Salgótarján és Sajószentpéter levegőjét egészségtelennek minősítették, Kazincbarcika, Miskolc és Eger levegője pedig kifogásolt minősítést kapott a magas szállópor-tartalom miatt.
Az előrejelzés alapján egyik érintett településen sem várható jelentős változás a levegőminőségben.
A többi mérőállomással rendelkező településen elfogadható a levegőminőség.
A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz: elfogadható, kifogásolt, egészségtelen és veszélyes.
Az NNK korábban arra hívta fel a figyelmet, hogy a helytelen tüzelés mellőzésével a lakosság is sokat tehet a környezetükben élők egészségének megóvásáért.
Az egészségtelen vagy veszélyes minősítésű településeken az NNK egészséges embereknek is azt tanácsolja: kerüljék a szabadban hosszabb ideig tartó fizikai munkát, sporttevékenységet, a gyermekeket pedig óvják a megerőltető szabadtéri tevékenységtől.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 22. 08:52, szombat | Belföld
Kövér László: nincs biztosabb szellemi iránytű, mint a józan ész
2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld
Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában
Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld
Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba
Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.

