Hírek
2011. Október 17. 14:45, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Tolvaj pingvint filmeztek a kutatók
A BBC filmes stábja egy természetfilm forgatása közben érdekes eseményre lett figyelmes: sikerült lencsevégre kapniuk egy Adélie-pingvint, amint éppen köveket lopott a szomszédos fészekből.
A tudósok elmondták: tudomásuk volt arról, hogy a pingvinek néha meglopják egymást, ezt a pillanatot lefilmezni azonban szinte lehetetlen egy mozgalmas pingvinkolóniában.
A filmes csapat egy Frozen Planet című természetfilmet forgatott a Ross-szigeten, az Antarktiszon - a sarki hidegben 4 hónapot töltött el a stáb. A munka közben figyeltek fel a szakemberek arra, hogy az egyik hím pingvin, amelyik éppen azon munkálkodott, hogy a nőstényeknek tetsző fészket építsen, elcsent néhány követ szomszédjától.
Az Adélie-pingvineknél a hímek építik a fészket, méghozzá kövekből, és lehetőleg minél magasabbra, hogy megóvják a tojásokat az olvadás idején elfolyó hideg víztől. Ráadásul így is keresnek párt: minél tetszetősebb ugyanis egy fészek, a hímnek annál nagyobb esélye van arra, hogy egy nőstény őt választja majd párjául.
A lefilmezett pingvin éppen azon munkálkodott, hogy a legjobb fészket építse meg, ehhez azonban még hiányzott néhány szebb formájú kő, amelyeket meg is pillantott a szomszédos fészekben. Így amikor vetélytársa nem figyelt, egyszerűen 'elemelte' azokat, és beépítette saját fészkébe - írja a BBC.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 30. 08:57, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 48. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. November 30. 08:56, vasárnap | Belföld
Lemondásra szólította fel a Nyíregyházi Állatpark igazgatóját a Fidesz, mivel ő lesz a Tisza jelöltje
A Fidesz nyíregyházi szervezete lemondásra szólította fel Gajdos Lászlót, a Nyíregyházi Állatpark vezetőjét, aki a Tisza Párt képviselőjelöltje lett – közölte a szervezet szombaton az MTI-vel.
2025. November 30. 08:54, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor szerint az európai vezetők háborúba akarnak menni
2025. November 29. 09:13, szombat | Belföld
Csaknem négy órán át tárgyalt a Kremlben Vlagyimir Putyin és Orbán Viktor
Csaknem négy órán át tárgyalt egymással Vlagyimir Putyin orosz elnök és Viktor Orbán magyar miniszterelnök pénteken a Kremlben - közölte a RIA Novosztyi hírügynökség.

