Hírek
2014. Június 20. 06:00, péntek | Belföld
Zenekari fellépés számlával – hogyan?
Zenekar érdeklődik a szakértőknél, hogy mi szükséges ahhoz, hogy számlát tudjon kiállítani egy fellépés után. Erre is válaszol az onlinejogsebesz.hu. Ne feledje, joga van kérdezni!
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Van egy zenekarunk, és falunapon fogunk játszani, ahol számlát kérnek. Hogyan tudunk számlát adni? Kell egy cég, aminek benne van a tevékenységi körében a zenélés (és ezzel együtt van egy zenei képzettségű alkalmazottja), vagy meg lehet oldani másképp is?
Köszönettel,
2014. 05. 27.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Számla kibocsátása abban az esetben lehetséges, ha a vállalkozó rendelkezik adószámmal, ennek meglétét az Art tv a következő módon szabályozza:
16. § (1) Adóköteles tevékenységet csak adószámmal rendelkező adózó folytathat, a 20-21. §-ban foglalt kivétellel. (Art tv. 16.§)
Ennek figyelembevétel tehát megállapítható, amennyiben Ön tevékenységét vállalkozási céllal folytatja főszabály szerint rendelkeznie kell adószámmal. Az adószámmal történő vállalkozási tevékenység folytatása számos formában történhet.
Történhet, mint adószámmal rendelkező magánszemély, egyéni vállalkozó, vagy akár társas vállalkozói formában.
Ezek közül egyértelműen az egyszerűbb megoldások, amelyek Önöknek kedvezhetnek (lásd. Egyéni vállalkozó, adószámos magánszemély), mind idő, mind pénzügyi ráfordítás tekintetében. Bár hosszabb távon érdemesebb a társas vállalkozás létrehozásán elgondolkodniuk.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.
2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.
2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld
Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel
Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.

