Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2012. Május 26. 08:30, szombat | Helyi
Forrás: Bódis Péterné/APOK Belvárosi Általános Iskola

Zsófi utoljára remekelt, Sára még bizonyíthat belvárosisként

Zsófi utoljára remekelt, Sára még bizonyíthat belvárosisként

„Elindultam szép hazámból” - szállt a dallam a fehér galamb szárnyán a rákoshegyi Bartók Béla Emlékházban május 18-án. A Belvárosi két dalos pacsirtája méltón képviselte iskoláját és megyéjét az országos megmérettetésen.

Süveges Sára (képünkön balról) 6.a osztályos tanuló ezüst minősítéssel dalolt szóló kategóriában. Sára idősebb társával, Zelcsényi Zsófiával (képünkön jobbról) közösen is a pódiumra lépett, hogy erdélyi népdalcsokrokkal kápráztassa el a hallgatóságot. A zsűri pedig arany minősítéssel jutalmazta az énekeseket.

Majd Zsófi szóló kategóriában általános iskolásként utoljára repült a népdalok szárnyán. A népdalok és a magyar néptánc iránt táplált, nyolc éve tartó szeretete és „szerelme”, meghozta újból a fényes sikert: arany minősítést kapott. S hogy a búcsú még szebb legyen, különdíjban is részesítették kiváló éneklését, előadását.

Ezzel Zsófi meghívást kapott a szeptember 25-i országos Bartók-emléknapra, ahol a legkiválóbb népdalénekesek és zenészek lépnek fel. Zsófi akkor már az Illyés Gyula Gimnázium diákja lesz, ahol tovább örvendeztetheti társait és tanárait különleges tehetségével, utat mutatva a magyar népzenei hagyományok ápolására.

A dombóvári APOK Belvárosi Általános Iskola tanulói Bódis Péterné és Nyári Éva tanárnő készítette fel.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 10. 09:11, szombat | Helyi

Férfi kézilabda Eb-felkészülés - Tízgólos magyar siker Románia ellen

A magyar férfi kézilabda-válogatott 33-23-ra legyőzte Romániát a péntek este Győrben rendezett Európa-bajnoki felkészülési mérkőzésen.

2026. Január 07. 13:00, szerda | Helyi

Csalók 12,6 millió forintot utaltattak el egy dombóvári asszonnyal, hogy a pénze „biztonságban” legyen

Háromszor csapták be sikerdíj ígéretével

2026. Január 07. 08:00, szerda | Helyi

Letartóztatták a dombóvári orvost késsel fenyegető férfit

A férfi a rendelőben egy kinyitott zsebkéssel hadonászva megfenyegette az ügyeletes orvost és annak asszisztensét Dombóváron.

2026. Január 06. 08:00, kedd | Helyi

Dr. Jóházi Erika dombóvári háziorvosi rendelőjének új telefonszáma jan. 1-től

Január 1-től új telefonszámon érhetik el Dr. Jóházi Erika háziorvosi rendelőjét Dombóváron: 06-30/299-2304