Hírek
2011. Augusztus 17. 07:13, szerda |
Külföld
Forrás: OrientPress
40 milliárd dollár értékű olaj- és gázlelőhely Norvégiában

Az elmúlt évtizedek legnagyobb olaj- és gázlelőhelyét fedezték fel az Északi-tenger és a Barents-tenger norvég felségvizein - tudatta az InfoRádió. A kitermelhető szénhidrogén értéke megközelítheti a 40 milliárd dollárt.
A kutatási koncesszión osztozó norvég Statoil és svéd Lundin Oil már korábban bejelentette két szénhidrogénmező felfedezését, de az csak most derült ki, hogy a két mező összeköttetésben áll egymással.
Az Aldous és Avaldnes mezők összesen akár 1,2 milliárd hordó olajegyenértéknyi szénhidrogént rejthetnek, napi kitermelési mennyiségük elérheti a 300 ezer hordót. A kitermelhető szénhidrogén értéke megközelítheti a 40 milliárd dollárt.
Ezzel összemérhető olajleletet a múlt század nyolcvanas évei óta nem fedeztek fel Norvégiában.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:23, szombat | Külföld
A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként
A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként
2025. Szeptember 12. 07:25, péntek | Külföld
Lengyel külügy: az orosz légtérsértések miatt összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa
Lengyelország kérésére összehívják az ENSZ Biztonsági Tanácsának rendkívüli ülését a lengyel légtér orosz megsértése miatt - közölte a varsói külügyminisztérium csütörtökön az X-en.
2025. Szeptember 12. 07:24, péntek | Külföld
Meghalt Charlie Kirk amerikai konzervatív aktivista nem sokkal azután, hogy lövés érte Utah államban, egy rendezvényen
Meghalt Charlie Kirk amerikai konzervatív aktivista nem sokkal azt követően, hogy szerdán lövés érte Utah államban, egy egyetemi rendezvényen – a hírt Donald Trump elnök jelentette közösségi oldalán.
2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása
Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.