Hírek
2021. Október 04. 10:00, hétfő | Helyi
A bereki ember címmel elkészült a Fekete István íróról készült dokumentumfilm
Elkészült Bertha Lívia rendező Fekete István íróról készült dokumentumfilmje.
A 80 perces filmet készítő stáb felkereste a nagy magyar író emlékhelyeit, Göllét, Ajkát, Dombóvárt, a Diás-szigetet stb., illetve a Chicagóban élő ifj. Fekete Istvánt is.
Dombóváron Bodó Imre múzeumalapító, helytörténész még május 27-én fogadta a vendégeket.
Az ősbemutatót Budapesten az Uránia moziban tartották meg, szeptember 20-án este. Október 4-én ismét megtekintheti az érdeklődő közönség, majd várhatóan még a hónap végén a Duna Televízió is közzé teszi, de mint azt megtudtuk, a Vadászati Világkiállításon is bemutatásra kerül.
Fekete István Kulturális Egyesület
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 25. 16:16, kedd | Helyi
Dombóvár elnyerte az Országos Arany Rózsa díjat
Dombóvár Országos Arany Rózsa díjat nyert a 32. Virágos Magyarország versenyen!
2025. November 23. 00:00, vasárnap | Helyi
Új állásokat hirdet a dombóvári Kipszer Tűzihorganyzó Kft.
Kazánkarbantartó, valamint Felület tisztító és darurakodó betanuló munkatársakat keres a dombóvári Kipszer Tűzihorganyzó Kft. Részletek az alábbiakban:
2025. November 22. 09:00, szombat | Helyi
70 éves a dombóvári Kapos Táncegyüttes – filmbemutató, gálaműsor és sós sütemények versenye
A „Kapos 70” jubileumi napon, november 29-én 14 órától filmbemutató, 16 órától gálaműsor zajlik majd a Dombóvári Művelődési Központban.
2025. November 21. 13:00, péntek | Helyi
A koppányi aga testamentuma történész szemmel címmel tartott előadást Dr. Szakály Sándor történész-professzor
November 17-én a Somogy Megyei TIT Székházban tartott előadást Dr. Szakály Sándor történész-professzor. A történész szemével mutatott rá Fekete István író nagyszerű regényére.

