Városlista
2026. március 24, kedd - Gábor, Karina

Hírek

2020. Május 20. 07:33, szerda | Belföld
Forrás: mti

A különleges gazdasági övezetek létrehozásáról kezdődik vita a Parlamentben

A különleges gazdasági övezetek létrehozásáról kezdődik vita a Parlamentben

Az Országgyűlés szerdán több kormányzati előterjesztésről tart általános vitát, köztük arról, amely lehetővé tenné különleges gazdasági övezetek létrehozását.

A Ház aktuális kéthetes ülésének harmadik napja reggel 9 órakor kezdődik, elsőként a Miniszterelnökség különleges gazdasági övezetről szóló törvényjavaslata kerül terítékre. A tárca a változtatásokról korábban azt közölte, a kiemelt, 5 milliárd forint feletti beruházások gazdasági és foglalkoztatási hatása a helyi szint mellett megyerészeket és térségeket is érint, ezért igazságosabb, ha egy faluban vagy kisvárosban megvalósuló jövőbeni nagyberuházás adóbevételei több települést gyarapítanak.

Szó lesz a kabinet legfrissebb közlekedési, hírközlési és fogyasztóvédelmi törvényjavaslatairól is.

A parlament ülése május 25-én, hétfőn ér véget, amikor a képviselők újra azonnali kérdéseket tehetnek fel a kormány tagjainak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 24. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel és Kijev összefogott ellenük

2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza

Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.

2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen

Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld

Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten

A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull