Hírek
2021. Július 06. 08:46, kedd |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A nők több mint fele nem tervez nyaralást idén nyáron
A férfiak csaknem 40 százaléka, a nők több mint fele nem tervez utazást idén nyáron - derül ki a Bank360.hu megbízásából készült reprezentatív kutatásból.
Az MTI-nek küldött felmérés szerint a nyaralást tervezők legnagyobb része belföldre utazik, idén nyáron kevesek kiváltsága lesz a külföldi nyaralás. A választ adók 9 százaléka utazik majd csak külföldre, kizárólag belföldön ugyanakkor 37 százalék tervez nyaralást. Azok aránya pedig, akik külföldön és belföldön is terveznek pihenni, 8 százalék.
A külföldi nyaralást vagy külföldi nyaralást is tervezők 27 százaléka indul majd Horvátországba, 16 százalék Olaszország felé veszi az irányt, 7 százalék pedig Ausztriában tervez pihenni.
Az idén nyaralást tervezők túlnyomó többsége, 70 százaléka autóval indul majd útnak, 13 százalék vonattal, 9 százalék pedig repülővel. Csak azokat tekintve, akik terveznek külföldi nyaralást, az autósok részaránya 57 százalékra csökken, a repülős utazások súlya 32 százalékra nő, a vonat részarányát (4 százalék) pedig megelőzi a busz (5 százalék).
A kutatás megállapítja, hogy felfutóban vannak a belföldi utazáshoz kötött utasbiztosítások. A csak belföldi utazást tervezők közül 15 százalék tervez utasbiztosítást kötni, míg a csak külföldi nyaralást vagy külföldi nyaralást is tervezők között ez az arány 63 százalék.
A felmérés eredménye a 16 és 59 év közötti, okostelefonnal rendelkező magyarországi lakosságra reprezentatív, nem, kor iskolai végzettség, településtípus és régió szerint.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:15, péntek | Életmód
Először előzte meg a szél- és a napenergia a fosszilis forrásokat az EU áramtermelésében
2026. Január 23. 07:13, péntek | Életmód
A magyar kultúra napja - Hankó Balázs: a Himnusz a magyar szuverenitás legszebb kifejezése
Kölcsey Ferenc szerzeménye nemcsak egy vers, hanem ima, történelmi tabló, a Himnusz a magyar szuverenitás legszebb kifejezése
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Életmód
Hankó Balázs: a magyar kultúra olyan, mint a levegővétel
A magyar kultúra olyan, mint a levegővétel – hangsúlyozta Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter szerdán az M1 aktuális csatorna műsorában.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Életmód
Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek
Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek - közölte a kormány a Facebook-oldalán szerdán.

